Korg iPolysix, czyli klasyczny Polysix na iPada

Korg iPolysix, czyli klasyczny Polysix na iPada

6 grudnia 2012, 00:00
Producent: KORG

[img:1]

Korg ogłosił wczoraj powstanie iPolysix, czyli polifoniczny syntezator na iPada i iPada mini.

Polysix to legendarny, analogowy, polifoniczny syntezator Korga - teraz dostępny, jako software'owy syntezator na urządzenia iPad - z wszelką funkcjonalnością zarówno klasycznego syntezatora, jak i interfejsu urządzenia Apple. Aplikacja pozwala na użycie aż do ośmiu instancji syntezatora, wraz z nowymi funkcjami - sekwencerem, maszyną perkusyjną, złożonymi efektami, Kaoss padem, oraz mikserem wspierającym całkowitą automatyzację.

Oryginalny Polysix, sześciogłosowy, analogowy syntezator, powstał w 1981 roku. Szybko zdobył popularność, dzięki kombinacji 6-głosowej polifonii (co było bardzo hojną ilością w owym czasie) oraz ceny, która stanowiła połowę ceny urządzeń o podobnej specyfikacji. iPolysix używa patentu Korga "CMT" (Component Modelling Technology, z ang. Technologia Modelowania Komponentowego), by idealnie symulować obwody elektryczne oryginalnego instrumentu, jego głębokich i bogatych dźwięków padów, pulsujących basów, czy kruchych leadów. Interfejs instrumentu pozwala nawet mniej doświadczonym użytkownikom na proste rzeźbienie dźwięków.

Polyseq to zintegrowany z iPolysix sekwencer krokowy, który oferuje aż do 64 stopni dla dwóch dedykowanych syntezatorów oraz sześciu maszynek perkusyjnych - wszystko na silniku i interfejsie iPolysix. Sekwencer posiada funkcje znane z analogowego sekwencera Korga SQ-10, czyli opcja grania sekwencji od tyłu, lub tylko parzystych lub nieparzystych nut z danej sekwencji.

[img:3]

Użytkownicy mogą grać na wyświetlanej na ekranie iPada klawiaturze, lub na dostępnym w aplikacji Kaoss Padzie.

W aplikacji dostępna jest też platforma Polystage, dzięki której użytkownicy mogą się dzielić swoimi produkcjami. Możliwy jest upload utworów prosto z interfejsu iPolysix, inni użytkownicy mogą słuchać, oceniać, komentować, czy nawet kolaborować, tworząc remiksy naszych kompozycji. Podobnie, iPolysix ułatwia też uploadowanie utworów bezpośrednio na serwis SoundCloud.

[img:2]

iPolysix jest dostępny na AppStore. Do 31 grudnia 2012 roku, cena nowego Korga to $14.99 USD, natomiast po tym okresie wzrośnie ona do $29.99 USD.

Kontrolery MIDI USB Syntezatory IOS Oprogramowanie i DAW Syntezatory DAW Inne Pluginy, instrumenty, sample

Studio

Meyer Sound Bluehorn - Niebieska tuba, referencyjny dźwięk
Więcej wiadomości