Poznański sylwester z nagłośnieniem Flex Array

Poznański sylwester z nagłośnieniem Flex Array

12 stycznia 2013, 10:00
Producent: Turbosound
Dystrybucja: SoundTrade

[img:1]

Tradycyjnie w sylwestrową noc, na poznańskim Placu Wolności władze miasta przygotowały dla mieszkańców imprezę noworoczną.

Nadejście nowego roku powitało w centrum Poznania ponad 20 tysięcy osób. W tym roku oprócz pokazu sztucznych ogni, który oświetlił budynek Bazaru i Biblioteki Raczyńskich, przygotowano szereg atrakcji, wśród których najważniejszą oczywiście były występy artystów. Na scenie pojawiły się: zespół Kombii oraz Wilki, zaś przed nimi wystąpiła znana z występu w programie "Mam talent" - Maja Koman z zespołem.

Całość imprezy przygotowała Estrada Poznańska. Obsługi technicznej na zlecenie firmy Effmedia z Poznania podjęła się firma TMSS (Tomasz Marek Stage Service) we współpracy ze swoimi wieloletnimi partnerami, firmą Setlight (konstrukcje i oświetlenie), Ctarget (multimedia) oraz Offstage, która dostarczyła konsolety iLive.

[img:2]

Niezwykle dynamicznie zdobywająca rynek firma nagłośnieniowa TMSS zakupiła ostatnio kompletny system liniowy Flex Array brytyjskiej firmy Turbosound, który jest obecnie  największym z kilku pracujących w Polsce systemów tego producenta. Do zasilenia systemu zastosowane zostały końcówki mocy Powersoft serii K z wbudowanymi procesorami głośnikowymi.

System składa się z 16 wąskogrających modułów (75 stopni w poziomie) TFA-600H, uzupełnionych ośmioma szerokogrającymi (100 stopni) TFA-600HW. Podstawę niskotonową systemu wykorzystanego do nagłośnienia poznańskiego sylwestra  tworzyło 12 subbasów TSW-218, będących dość unikalnym przykładem udanego połączenia konstrukcji tubowej oraz układu band-pass.

System liniowy napędzany jest w trójdrożnym układzie aktywnym przez końcówki K3 i K6, natomiast bas zasilają wzmacniacze K10. Stosownym uzupełnieniem systemu nagłośnieniowego jest 12 odsłuchów TMW-115 z końcówkami M50Q. Jak dowiedzieliśmy się od  Tomasza Marka - właściciela TMSS - system całkowicie spełnił pokładane w nim nadzieje.

[img:3]

 

W tej konfiguracji (12 modułów na stronę) systemu użyliśmy po raz pierwszy. Marka jest nam oczywiście znana, ale ciekawi byliśmy na ile legenda Turbosounda zbieżna jest z prawdą.

 

Po części o słuszności rozwiązań brytyjskiego producenta mogliśmy przekonać się grając na zestawach TMS oraz Aspect zakupionych przez zaprzyjaźnioną firmę Offstage, ale na obecnym etapie rozwoju przyszedł czas na rozejrzenie się za czymś większym. Flex Array, jak się okazało, przenosi świetne brzmienie Aspecta na większą skalę, otwierając zupełnie nowe możliwości. Słowem, nie jesteśmy zawiedzeni - to był doskonały wybór i dobra inwestycja!

Tomasz Marek | Właściciel TMSS

 

Wprowadzony na rynek przez firmę Turbosound w 2008 roku, system liniowy Flex Array kontynuuje myśl techniczną zapoczątkowaną we wcześniejszych zestawach tubowych, zakładającą użycie trójdrożnego układu, w którym możliwie szeroki zakres pasma środkowego przetwarzany jest przez dedykowany głośnik o papierowej membranie. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego układu akustycznego, w tym unikalnych technologii jak Polyhorn™ czy Dendritic, zapewniona została kontrola nad kierunkowością, dzięki czemu pasmo pracy drivera mogło zostać przesunięte w znacznie wyższy zakres niż w przypadku typowych konstrukcji.

W rezultacie tych zabiegów udało się uzyskać bardzo naturalne odzwierciedlenie brzmienia wokali. Co więcej, inżynierowie Tubosounda stawiają za priorytet rozwiązanie potencjalnych problemów akustycznych za pomocą zabiegów konstrukcyjnych, dzięki czemu niezbędne przetwarzanie sygnałów nie jest skomplikowane i ogranicza się do ustanowienia punktów podziału pasma i zaledwie kilku nieznacznych korekcji.

[img:4]

 

Jeśli chodzi o mnie, to z wykształcenia jestem inżynierem miernictwa elektronicznego. Nie jestem muzykiem, więc potrafię dostrzec całkowicie techniczny, a wręcz matematyczny obraz przestrzeni do nagłośnienia. Dzięki dyplomowi magisterskiemu Politechniki Gdańskiej oraz wieloletniemu doświadczeniu w branży nagłośnienia jestem w stanie ocenić jakość aparatury już na podstawie jej założeń konstrukcyjnych.

Tomasz Marek | Właściciel TMSS

 

Oprócz świetnego brzmienia, Flex Array jest rozwiązaniem bardzo elastycznym i funkcjonalnym. Grono złożone z 12 modułów o łącznej wysokości prawie 4 m waży zaledwie 500 kg, dzięki czemu nawet tak duży zestaw nie wymaga budowania osobnych stacków. Rozwiązanie zasilania realizowane na lekkich i wydajnych końcówkach cyfrowych włoskiego Powersofta również zwiększyło mobilność całego systemu.

 

Pełne zalety systemu Flex Array można było wydobyć dzięki zastosowaniu końcówek Powersoft. Seria K to nie kwestionowany lider w produkcji cyfrowych końcówek mocy na świecie. We wszystkich wykorzystywanych przez nas wzmacniaczach Powersoft wbudowane są zaawansowane procesory z oprogramowaniem Armonia. Dają one całkowicie nowe możliwości w sterowaniu systemem.

 Tomasz Marek | Właściciel TMSS

 

[img:5]

Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Turbosound Turbosound www.turbosound.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Turbosound rozwiń listę sklepów

Pro Audio

25 lat minęło… Jubileusz rodziny Evolution Wireless Snnheisera
Więcej wiadomości