Korg świętuje 50-lecie

Korg świętuje 50-lecie

23 stycznia 2013, 17:00
Producent: KORG

[img:1]

W tym roku, gigant sprzętu muzycznego obchodzi swoją 50 rocznicę. Firma została założona przez Tsutomu Katoh i w 1963 roku wyszedł pierwszy sprzęt oznaczony znanym dziś wszystkim logiem Korga, a była to maszynka perkusyjna Doncamatic DA-20. Dziesięć lat później, w roku 1973, Korg wyprodukował swój pierwszy syntezator – MiniKorg.

Od tamtego czasu, Korg prężnie działał na polu sprzętu muzycznego. Z ich stajni wyszło wiele klasyków, takich jak MS-20, PolySix, WaveStation, czy wokoder VC-10. Ostatnim ich dziełem jest wypuszczona w 2011 roku stacja robocza Korg Kronos, zaprezentowana na targach NAMM 2011.

Z okazji święta Korg, na oficjalnym amerykańskim kanale YouTube zamieścił zlepek życzeń, które wysłali do Korga najlepsi klawiszowcy (i nie tylko) świata. Życzenia składają m.in. takie sławy, jak Herbie Hancock, Rick Wakeman, Keith Emerson, Bob Katsionis, Paul i Emi Gilbert, i wiele innych. Rick Wakeman zagrał na swoim Korgu SP-170DX „Happy Birthday”! Keith Emerson w hołdzie Korgowi, zaimprowizował krótki jingle elektroniczny na swoim Korgu Kronosie. Na filmiku gra dla Korga więcej muzyków, wszyscy życzą wszystkiego najlepszego i opowiadają swoje doświadczenia związane z produktami Korga i starają się wyrazić, jak bardzo z nich są zadowoleni.

więcej: www.korg.com
Syntezatory Keyboardy Pianina Klawiatury sterujące Organy Pianina cyfrowe Fortepiany cyfrowe Stage piano Wzmacniacze klawiszowe Akcesoria do instr. klawiszowych Futerały, casey, pokrowce Metronomy, tunery Statywy i akcesoria Pedały, kontrolery Inne akcesoria Moduły brzmieniowe Kontrolery MIDI USB

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości