Darmowy syntezator wirtualny XenFont!

Darmowy syntezator wirtualny XenFont!

5 lutego 2013, 11:06
Producent: Xen-Arts

[img:1]

Xen-Arts wypuściło XenFont – dwu oscylatorowy, hybrydowy soundfont SF2 oraz subtraktywny syntezator VST na system Windows.

Posiada on pełną kontrolę nad mikro strojeniem MIDI, używając formatu MTS (MIDI Tuning Standard), gdzie jakikolwiek numer nuty MIDI może być dowolnie przestrojony mikrotonalnie. Pozwala to kompozytorom na układanie swoich utworów w różnych systemach tonalnych, nie tylko w systemie temperowanym.

XenFont to mikrotonalny instrument projektujący brzmienia na bazie sampli SF2 z dokładnie stworzonym interfejsem, który pozwala na natychmiastową ingerencję w poszczególne warstwy brzmienia. Instrument pozwala na wgrywanie własnych soundfontów SF2. Trasowanie oscylatorów SF2 przez wewnętrzne funkcje syntezy tego wirtualnego instrumentu pozwala na radykalną transformację oryginalnych dźwięków i tworzenie nowych, syntezowanych brzmień.

XenFont to również swoisty program edukacyjny do nauki komputerowego projektowania brzmienia, samplingu, oraz syntezy subtraktywnej, jak również intonacji muzycznych instrumentów (mikrotonalności).


Specyfikacja:
 

  • Możliwość wgrywania własnych soundfontów SF2 w kompletną mikrotonową, hybrydową i subtraktywną syntezę dźwięku
  • „Bezpokrętłowy” interfejs, posiadający jedynie suwaki, pozwala na bezpośrednią i intuicyjną kontrolę nad brzmieniem za pomocą myszki komputera
  • Dedykowany system kontrolek zmapowany do najważniejszych funkcji syntezy
  • Ustawienia można zmieniać wpisując odpowiednie wartości w odpowiednie pola, można wybierać je z rozwijanych list, za pomocą przełączników w postaci strzałek w prawo/lewo, oraz suwaków.
  • Posiada precyzyjny mikrotonową opcję przestrojenia oscylatora.
  • Modulacja natężenia dźwięku oraz harmonicznych pozwala na dynamiczną grę.
  • Generatory obwiedni ADSR

XenFont jest dostępny za darmo do pobrania ze strony Xen-Arts.

Oprogramowanie i DAW Syntezatory Pluginy, instrumenty, sample Inne

Studio

Sennheiser ACCENTUM Plus Wireless już w sklepach
Więcej wiadomości