PLASA2013: Platynowy Robe

PLASA2013: Platynowy Robe

31 października 2013, 14:00
Producent: Robe

[img:6]

Przyszedł czas w końcu wspomnieć o głównym, platynowym sponsorze targów PLASA 2013 – czeskim producencie szerokiej gamy sprzętu oświetleniowego ROBE. Po czterech dniach w Londynie firma na pewno ma co świętować.

Trzeci rok z rzędu ich produkt został nagrodzony nagrodą Award for Innovation (tym razem była to głowica MINIME,  podczas gdy kolejny otrzymał honorowe wyróżnienie. Jak przystało na głównego sponsora, ROBE zajmował miejsce w korzystnej, centralnej lokalizacji. Ich stoisko było zbudowane z rozmachem i dość rozległe; prezentowano na nim szeroki wachlarz produktów firmy. Przyjrzyjmy się wybranym nowościom firmy.

 

Robe MiniMe

[img:3]

Wypada zacząć od laureata nagrody. ROBE MiniMe to miniaturowa głowica LED do generowania efektów świetlnych z opcją pełnej projekcji video. Kolory, kształty oraz efekty gobo są generowane cyfrowo wewnątrz jednostki w mikrokomputerze Linux. Wykorzystane mogą być również wszelkiego rodzaju autorskie obrazy, zdjęcia czy klipy video, które można wgrać do jednostki lub streamować na żywo przez wejście HDMI.

Oto kilka jej podstawowych parametrów: lampy LED operują w trybie kolorów RGB; szerokość wiązki to 16 stopni; waży jednie 6 kg; mieszanie kolorów RGB i CMY; cyfrowe tarcze gobo oraz wirtualne tarcze kolorów z zaprogramowanymi 234 kolorami; cyfrowa kontrola efektów kolorów (przejścia, efekty tęczy, itd.) oraz efektów graficznych (efekty kalejdoskopiczne, iris, zoom i wiele innych); gładki dimmer; efekty strobe i shutter. Posiada złącza USB, HDMI oraz Ethernet; obsługuje protokoły DMX512, RDM, ART NET. Jest to bardzo wszechstronna jednostka o wielu możliwych funkcjach i łatwej instalacji.

 

Robe Pointe

[img:2]

Przejdźmy dalej – kolejną nowością jest głowica POINTE, intensywnie promowana podczas targów oraz uhonorowana wyróżnieniem podczas rozdania nagród Innovation. Jest to bardzo jasna i szybko poruszająca się głowica ruchoma generująca ostrą wiązkę świetlną. Spełnia wszystkie podstawowe funkcje głowicy oświetleniowej i może działać jako oświetlenie Beam, Spot, Wash czy efektów. Jest zdolna wyświetlać efekty gobo (statyczne bądź obracane), posiada również sześcio- i ośmioczęściowe pryzmaty, filtry jak np. filtr frost.

Pointe jest jednostką relatywnie małą o niezbyt dużym poborze energii (moc 280 W), ale oferuje sporą wydajność i funkcjonalność. Główne cechy PIONTE to: lampa łukowa ze zintegrowanym reflektorem (OSRAM SIRIUS HRI 280W), obracana szklana oraz statyczna aluminiowa tarcza gobo; obsługa protokołów DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2; ekran dotykowy QVGA; działanie w trybie samodzielnym; sześcio- i ośmioczęściowe pryzmaty obracające się ze zmienną prędkością i kierunkiem; oprzyrządowanie do montażu; waga 15 kg. 

 

Robe Cyclone

[img:4]

Należy również wspomnieć o głowicy CYCLONE, będącej innowacyjnym połączeniem ruchomej głowicy LED oraz zintegrowanego wiatraka umiejscowionego w centrum. Jest on otoczony dwudziestoma czterema lampami LED o wysokiej mocy. Linearny, zmotoryzowany zoom mieści się w przedziale 8-63 stopni. Każda lampa LED jest kontrolowana indywidualnie, co umożliwia tworzenie interesujących efektów świetlnych. Wbudowany wiatrak natomiast świetnie sprawdza się na scenie i pomaga w tworzeniu spektakularnych efektów poprzez kontrolowane rozdmuchiwanie pary scenicznej. Tak jak lampy, wiatrak również jest kontrolowany przez DMX, aby osiągnąć optymalną funkcjonalność. Jeżeli chodzi o same możliwości oświetleniowe, to CYCLONE posiada wirtualną paletę kolorów z zaprogramowanymi 237 ustawieniami, wśród których znajdują się liczne oddzielnie bieli o różnej temperaturze; możliwa są również emulacja lamp tungsten, jak i barwne efekty kolorowe i dynamiczne ze zmienną prędkością. 

 

Robe MMX Blade

[img:1]

Nie zapominajmy również o ROBIN MMX BLADE, głowicy opartej na nowej technologii MMX wyposażonej w wyładowczą lampę metalhalogenkową o skuteczności porównywanej do głowic o mocy 1200 W. Ponadto ROBIN MMX BLADE w swojej konstrukcji posiada system migawek: cztery blaszki zdolne do szybkiego, kontrolowanego ruchu są indywidualnie ustawione w ramie mogącej obracać się o 90 stopni. Pozwala to na kontrolę emisji lampy oraz uzyskanie zróżnicowanych efektów świetlnych. Zasięg zoomu wynosi 8.5° – 45.5°. Głowica posiada również tarcze gobo oraz animacji, wyświetlacz QVGA, filtr frost, dimmer o pełnym zasięgu, mieszanie kolorów CMY i CTO. Jest kompatybilna z protokołami DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net i MA Net2.

 

Robe Parfect

[img:5]

Na sam koniec czas wspomnieć o niepozornym nowym produkcie, który zadebiutował na tegorocznej Plasie. Jest to PARFECT.  Statyczna wersja popularnej jednostki LedBeam 100. ParFect to bardzo kompaktowe i lekkie oświetlenie LED w obudowie Par-can, emitujące wiązkę typu ACL. (LED source ACL beam?). Posiada mieszanie kolorów CMY oraz RGBW, emulację lampy tungsten, wybór efektów, konfigurację temperatury kolorów oraz wiązkę 7o. Dodatkowo wyposażone jest w osprzęt do montażu oraz kompatybilność z bezprzewodową kontrolą DMX.

Oświetlenie architektoniczne Multimedia Projektory Oświetlenie led Ruchome głowy Reflektory

Oświetlenie

Warsztaty Oświetleniowe LTT 2024 online - Zobacz video
Więcej wiadomości