Sprawdziliśmy zestaw bezprzewodowy RODE RODELink Filmmaker

2 września 2015, 10:00

Na wstępie muszę powiedzieć, że Rode to jedna z moich ulubionych marek. W skrócie: producent oferuje bardzo dobre przełożenie jakości do ceny. Poza tym filmowcy mogą czuć się szczególnie rozpieszczani przez tę australijską firmę, która nad wyraz aktywnie działa i wspiera ten sektor w ostatnich latach. Wspomnijmy o takich produktach, jak mikrofony VideoMic Pro, NTG 2 czy NTG 3, które sprawnie zapełniły lukę wśród klientów na piramidzie potrzeb umieszczonych gdzieś tak pośrodku, czyli filmowców z niewielkimi budżetami, dokumentalistów, kamerzystów weselnych i ogólnie prężnie rozwijający się rynek DSRL - aparatów fotograficznych z możliwością nagrywania filmów, np. Canon 5D i ostatnio Sony A7s...

W ostatnim czasie jednak czułem pewien niedosyt. Rode nie miało zestawu bezprzewodowego z mikrofonem krawatowym, a tu praktycznie bezkonkurencyjnie rządzi Sennheiser EW 100 G3 (w mniejszej skali Sony z nowym UWP-D11) - sprzęt bardzo dobry, ale jednak smutnym jest ten niewielki, ograniczony do paru modeli, wybór.

Całe szczęście to się skończyło, bo Rode w końcu się zlitowało nad klientami, którzy z jakiś względów nie przepadają za niemieckimi i japońskimi markami lub też po prostu chcą być nieco oryginalniejsi. Mowa o najnowszym produkcie pod przyjemną dla ucha nazwą RODELink Filmmaker. Miałem zaszczyt przetestować takowy zestaw i przyznam się, że posiadam - jak wielu zresztą filmowców - Sennheisera EW 100 z mikrofonem krawatowym ME 2, wiec mamy jakiś punkt odniesienia i raczej będę opisywał produkt w oparciu o swoje praktyczne odczucia bez naukowego bełkotu, bo po prostu nie jestem dźwiękowcem. Zresztą nie do nich skierowany jest ten artykuł, bo i zestaw nie jest przeznaczony dla nich.

 

Zapraszamy do dalszej części testu

 
[img:1] [img:2] [img:3]
Mikrofony Systemy bezprzewodowe Zestawy mikrofonowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOSTACJA

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Rode rozwiń listę sklepów

NAMM'20: QSC przedstawia potężny, aktywny subwoofer KS118
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz