Polskie Szkoły Perkusyjne: DrumSchool.pl #1

Polskie Szkoły Perkusyjne: DrumSchool.pl #1

13 września 2017, 10:00
autor: Paweł Ostrowski

Edukacja perkusyjna to temat rzeka... Kiedyś się mówiło, że ściągamy z zachodu, dziś ciągniemy głównie z internetu i w branży perkusyjnej powoli zacierają się różnice pomiędzy USA, a resztą świata. Otwierając się na cały muzyczny świat, łatwo jednak przegapić to co najbliżej nas, dlatego w tym cyklu prezentujemy Polskie Szkoły Perkusyjne - te mniejsze i większe. Pokazujemy miejsca, które uczą grać na perkusji i potrafią zachęcić do pracy, robiąc to kompetentnie i z dbałością o treści merytoryczne.

"Najgłośniej" działające szkoły gry to takie, które oprócz nauki indywidualnej prowadzą też warsztaty grupowe oraz generują własny kontent internetowy, w postaci filmów i innych materiałów szkoleniowych dostępnych w sieci.

Przykładem takiej właśnie szkoły jest łódzki Drum School Marcina Lewickiego, który zasłynął z kilku ciekawych filmów z udziałem gości (m.in. Tomka Łosowskiego) oraz samego "sprawcy" - Marcina. Za swoją aktywność szkoła Drum School.pl została nominowana do Polskich Nagród Perkusysjnych 2017. DS pojawił się w dwóch kategoriach: "Szkoła perkusyjna" oraz "Najciekawsze polskojęzyczne miejsce w internecie". Przejdźmy do prezentacji tej właśnie szkoły. 

 

[img:16]

 

Kiedy w 2009 roku otwieraliśmy Drum School, mało kto wierzył, że w Łodzi może powstać miejsce, które będzie skupiać społeczność perkusyjną. Dziś DS to nie tylko szkoła, ale również Warsztaty Perkusyjne z uznanymi muzykami, lekcje wideo na YouTube, zajęcia dla dzieci, warsztaty perkusyjne w przedszkolach, zajęcia muzykoterapeutyczne, zajęcia dla osób upośledzonych w stopniu lekkim, zespół perkusyjny Drum Collective, koncerty perkusyjne i inne.

 

Uczymy grać na akustycznych zestawach, kładąc nacisk nie tylko na ćwiczenia, wprawki, rytmy, czy przejścia, ale również na brzmienie, którego nie można wypracować na zestawie elektronicznym.

 

Takie podejście zaskarbiło nam sympatię wielu perkusistów, a tematy które przerabiamy na zajęciach, można usłyszeć w wielu lokalnych zespołach, w klubach rozsianych w Łodzi i okolicach. W między czasie, dotarł do nas egzemplarz Magazynu Perkusista i okazało się, że w Polsce są jeszcze inni maniacy bębnów, którzy z uporem przecierają szlaki w promowaniu naszego ukochanego instrumentu. Do dziś nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie, a co rusz w piśmie ukazują się newsy związane z naszą działalnością.

Marcin Lewicki - Założyciel Drum School

 

[img:2]

[img:1]

 

Obecnie wszystkie sale szkoleniowe przeniesione są w jedno miejsce - na Żeligowskiego 8/10 w Łodzi. W sumie Drum Schoolto cztery sale, w pełni wyposażone, w których codziennie odbywają się zajęcia.

Oprócz indywidualnych lekcji gry na perkusji, kolejnym ważnym profilem działalności Drum School, są Warsztaty Perkusyjne. Do tej pory odbyło się 8 edycji podczas których wystąpili: Tomasz Łosowski, Marcin Lewicki, Piotr Pniak oraz Przemysław Knopik. Warsztaty cieszą się dużą popularnością, co można zobaczyć na zdjęciach oraz filmach zamieszczonych na profilu DS:

 

[img:3]

[img:4]

 

Przy Drum School działa zespół perkusyjny Drum Collective. To zespół złożony z uczniów Drum School, gdzie każda osoba gra na jednym, wybranym instrumencie. Założenie było takie, by zachęcić do gry na werblu i wykorzystać praktycznie rudymenty.

Zespół koncertuje live i ma regularne próby. Zobaczyć i posłuchaj, jak zespół zaprezentował się podczas jednego z największych koncertów perkusyjnych w Polsce: Noc Żywych Bębnów, organizowanego przez City Bum Bum.

 

[img:5]

[img:6]

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem działalności Drum School są Warsztaty Perkusyjne dla dzieci. Te spotkania najczęściej odbywają się w przedszkolach, świetlicach czy klubobawialniach i zawsze są inicjowane przez Dyrektorów tych ośrodków.

Te zajęcia to - jak mówi Marcin - dla nas ogromna odpowiedzialność. Zdajemy sobie sprawę że pierwszy kontakt z nauczycielem oraz instrumentem, może zaważyć na tym, czy dziecko będzie chciało grać. Zajęcia dla dzieci to warsztaty grupowe, dlatego oprócz pełnego zestawu, mamy ze sobą pady perkusyjne, by angażować jak największą ilość dzieci. Na takich warsztatach nie może być nudy! 

 

[img:9]

[img:10]

 

Drum School prowadzi kanał na YouTube z lekcjami gry na perkusji. Lekcje są montowane profesjonalnie, ujęcia pochodzą z kilku kamer, a przerabiany temat oprócz zagrania go w różnych tempach, ma dołączony zapis nutowy. Do tego na kanale pojawiają się goście.

Do tej pory odwiedzili DS: Tomasz Łosowski, Wojtek Pęczek, Michał "Bandaż" Bednarz oraz Joanna Wolańska. Spradź koniecznie lekcje gry na perkusji:

 


Drum School ma także... swój sklep perkusyjny. Oczywiście jest to miejsce ściśle związane z marką, zatem możesz tam nabyć produkty związane ze szkołą.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamawianie lekcji gry na perkusji, jako prezentu w postaci voucherów. To świetny  - i coraz bardziej powszechny - sposób na prezent dla perkusisty! Oprócz tego można nabyć gadżety z logo Drum School:  bluzy, koszulki, kubki oraz profesjonalne pady perkusyjne.

Sklep jest dostępny dla Was pod tym adresem:

http://www.shop.drumschool.pl

 

[img:17]

 

W 2009 roku, zaczynaliśmy od jednego pomieszczenia, o powierzchni siedmiu metrów kwadratowych. To małe pomieszczenie do dziś nam służy, ale jako ćwiczeniówka dla uczniów. Obecnie Drum School to cztery, w pełni wyposażone sale, w których codziennie odbywają się zajęcia perkusyjne. Wszystkie oczywiście mieszczą się na Żeligowskiego. Jedno z naszych pomieszczeń możesz znać z naszego kanału:

 

https://www.youtube.pl/drumschoolpl

 

To tutaj powstają nasze filmy i tutaj zapraszamy naszych gości.

Marcin Lewicki - Drum School

Zapraszamy do Drum School!

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości