Firma Sakae zawiesza działalność z powodu problemów finansowych

Firma Sakae zawiesza działalność z powodu problemów finansowych

29 maja 2018, 14:18
Producent: Sakae

Sakae - japoński producent instrumentów, znany ze współpracy z takimi gwiazdami, jak Jimmy Chamberlin czy Greg Hutchinson, zmuszony był tymczasowo zawiesić działalność po tym, jak firma popadła w długi w wysokości niemal 772 milionów jenów (ok. 7 mln dolarów).

[img:1]

Początków marki Sakae należałoby szukać jeszcze w 1925 roku. Od tego czasu firma nieprzerwanie zajmowała się produkcją szeroko rozumianego sprzętu perkusyjnego. Zasłynęła również ze stworzenia instrumentu dla kultowej japońskiej maskotki - Kuidaore Taro, którą do tej pory można podziwiać w Osace.

We wrześniu 1988 bilans firmy zamknął się rekordowym zyskiem rzędu 1.46 miliarda jenów. Od tamtego momentu ilość zamówień od największych klientów zaczęła jednak regularnie spadać. Według Teikoku Databank, we wrześniu 2016 osiągnęła poziom jedynie 313 milionów jenów. W związku z tym, że firma nie może już liczyć na pożyczki bankowe, w tym miesiącu rozpoczęto procedury spłaty zadłużenia, przez co działalność firmy jest tymczasowo zawieszona.

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sakae rozwiń listę sklepów

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości