Camtronome - rozbudowany metronom z kamerą

Camtronome - rozbudowany metronom z kamerą

7 stycznia 2019, 13:00
autor: Paweł Ostrowski

Żyjemy w czasach aplikacji mobilnych. Ułatwiają życie, pozwalają oszczędzić czas, doprowadzą do celu w trasie, a nawet pomogą nam się lepiej wyspać. W całym tym przypływie cudownych apek, trudno czasem wychwycić te szczególnie przydatne i wartościowe, bo masowo już obecnie tworzy się programy wspierające niemal każdą dziedzinę życia. Pojawiają się jednak niekiedy perełki, o których trudno nie powiedzieć, zwłaszcza gdy stworzone przez naszych rodaków. Aplikacja Camtronome, którą stanowczo polecamy każdemu perkusiście to bardzo zaawansowany metronom z funkcją nagrywania obrazu (co sugeruje nazwa). Jednak wgłębiając się, dostrzegamy dużo więcej udogodnień, których z nazwy Camtronome już się nie domyślimy.

Aplikacja została stworzona ponad 1.5 roku temu przez wrocławski sztab perkusyjno-developerski (programistyczny, nie mieszkaniowy :) ). Pobrano ją już ponad 1000 razy, a użytkownikami Camtronome są nie tylko polscy perkusiści, ale także osoby z tzw. zagranicy, wliczając w to terytorium Stanów Zjednoczonych. Jak przystało na obcokrajowców, to oni najczęściej kupują subskrypcję wersji rozbudowanej metronomu i bez pojawiających się reklam... Zanim jednak dokonamy pełnego testu aplikacji, przedstawiamy garść informacji użytkowych, zresztą - bardzo pokaźną garść.

 

[img:1]

 

Camtronome to zaawansowany metronom z funkcją nagrywania, zaprojektowany do występów na żywo, ćwiczenia oraz prób z zespołem. Pozwala zmniejszyć potrzebną ilość sprzętu - wystarczy telefon, aby świetny metronom i kamera były pod ręką w jednym urządzeniu. Kluczowe funkcje Camtronome to: 

 

  • Tworzenie metronomów, w których tempo, metrum, czy rytm zmienia się w czasie, zgodnie z potrzebą
  • Audio prompter, przypominający o strukturze utworu w czasie, gdy metronom pracuje - podpowiada zwrotkę, refren, solo gitarowe, itp.
  • Muzyka w formie ścieżek audio (zwykłe pliki mp3, wav, itp.) może być dodana do list odtwarzania z metronomami
  • Modyfikator prędkości odtwarzania metronomów oraz ścieżek audio - spowolnij lub przyspiesz utwór w celu efektywnego ćwiczenia
  • Nagrywanie występu na żywo, próby z zespołem, czy ćwiczenia, podczas gdy metronom pracuje
  • Tryb ćwiczenia - przyspiesza / spowalnia metronom co X sekund / taktów, wycisza losowe nuty lub cały takt
  • Metronom posiada 47 wybieralnych dźwięków
  • Listy odtwarzania (metronomy i muzyka w formie ścieżek audio) mogą być zapisane w chmurze
  • Czarny lub biały motyw kolorystyczny
  • Zdalna kontrola aplikacji dzięki wsparciu dla klawiatur Bluetooth lub USB

 

[img:2]

 

Aplikacja została ostatnio zaktualizowana do najnowszej wersji Camtronome 2.0, zyskując nowe funkcje, takie jak m.in. możliwość tworzenia kopii zapasowej list odtwarzania w chmurze (wirtualny dysk), wsparcie dla bezprzewodowych kontrolerów i klawiatur bluetooth / USB, nowy typ sekwencji metronomu (nieskończony).

Aplikacja znajduje się do pobrania pod poniższymi linkami:

 

[img:3] [img:4]

 

Camtronome dostępny jest w wersji na Androida oraz apple'owskiego IOS'a. Niebawem obszerny opis aplikacji, wraz z testem jej faktycznej użyteczności.

 

Metronomy , tunery Oprogramowanie i DAW IOS

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości