Nowości Steinberga dla urządzeń mobilnych

Nowości Steinberga dla urządzeń mobilnych

10 stycznia 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Steinberg

Większość z nas zapewne wie, że Cubase ma mniejszego braciszka, któremu na imię Cubasis. I choć nie w takim tempie, jak dużo starszy i roślejszy brat, również i on się rozwija. Obecnie nosi numerek 3.6. Jakkolwiek trudno tu mówić o jakichś przełomowych przemianach, to wspomnieć należy o wyposażeniu programu w bezpłatny instrument LoFi Piano.

 
[img:1]
 

Bazuje on na samplach, pośród których znajdziemy brzmienia pianina, zarówno klasyczne, jak i bardziej współczesne. Przyozdobić je można z wykorzystaniem sześciu pokładowych efektów. A kiedy jest się już posiadaczem Cubasisa, można się pokusić o dokupienie doń instrumentów wirtualnych, jak chociażby sampler HALion Sonic Selection, oferujący 1.100 świetnych brzmień, albo też FM Classics czy Neo FM, generujące rozmaite barwy syntetyzowane metodą FM. W pierwszym przypadku są to brzmienia klasycznych syntezatorów, jak DX7 czy TX81Z, w drugim różnego rodzaju dźwięki basowe, pady i leady.

 

[img:2]

 

Nowe instrumenty HALiona w Cubasis zapewniają nieograniczone możliwości ekspresji muzycznej. Ponad tysiąc nowych presetów w HALion Sonic Selection oraz niesamowite pakiety Neo FM i FM Classics pozwalają tworzyć profesjonalnie brzmiące nagrania za pomocą tabletu lub telefonu, ponieważ kontynuujemy nasze wysiłki, aby Cubasis był najlepszą pośród mobilnych cyfrowych stacji roboczych.

Lars Slowak - Menedżer ds. marketingu Cubasis

 

[img:3]

 

Uaktualnieniu poddana została także aplikacja Dorico na iPada, a użytkownicy mogą cieszyć się nowym, bezpłatnym zestawem barw kompatybilnych z General MIDI, pracujących w oparciu o silnik HALiona. Do aplikacji można też dokupić stosunkowo świeży instrument orkiestrowy Iconica Sketch, Zoptymalizowany został on pod kątem iPada i oferuje brzmienia pełnej orkiestry, z 34 indywidualnymi instrumentami i 140 artykulacjami. Pozwala to kompozytorom i aranżerom tworzyć szczegółowe szkice kompozycji za pomocą samego tabletu.

W posiadanie instrumentu można wejść w dwojaki sposób – wykupując subskrypcję, miesięczną bądź roczną, lub też za jednorazową opłatą Lifetime Unlock.

 

[img:4]

 

Możliwość udostępnienia w Dorico na iPada tych samych, świetnych brzmień orkiestrowych, jakimi mogą się cieszyć użytkownicy wersji na macOS i Windows, to ogromny krok naprzód. Te nowe dźwięki zapewniają znacznie większe możliwości ekspresji, pozwalając kompozytorom i aranżerom komponować muzykę za pomocą iPada jeszcze efektywniej, niż dotąd.

Daniel Spreadbury - Menedżer ds. marketingu produktów Donico

 

Opisane aplikacje można pobrać ze sklepów internetowych Google Play Store oraz Apple App Store.

 

[img:5]
 

DAW IOS Oprogramowanie i DAW

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości