Outline Superfly do zadań specjalnych - na trasie Stand Up Show 2019.

Outline Superfly do zadań specjalnych - na trasie Stand Up Show 2019.

27 marca 2019, 15:32

Zdajemy relację z trasy koncertowej największego komediowego wydarzenia w Polsce "Stand Up Show 2019", w której bohaterem sprzętowym był system nagłośnienia Outline Superfly. Impreza zgromadziła ponad 100 000 osób w kilkunastu miastach w Polsce. Zainteresowanie było przeogromne, a bilety rozchodziły się z prędkością dźwięku. 

Skoro o dźwięku mowa trzeba podkreślić, że nie jest to zwykłe wydarzenie z punktu widzenia realizacji nagłośnienia. Producent wydarzenia - Maciej Wilk z firmy Stage Production - podkreśla, że zrozumiałość mowy miała w tym wypadku znaczenie fundamentalne. Idąc na kabaret każdy oczekuje, że dotrze do niego każde słowo, nawet szept komika, stąd postawiono na firmę, która specjalizuje się w zadaniach specjalnych - firmę Gigant z jej nowym systemem Outline Superfly. 

Jerzy Taborowski - szef Gigant Sound / Letus, z którymi mieliśmy kontakt podczas przygotowań do występu, wielokrotnie podkreślał, że impreza tego typu jest niezwykle wymagająca. Uwarunkowania akustyczne, pogłos hal, szeroka widownia do pokrycia dźwiękiem wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Nie wystarczy grać głośno - tylko precyzyjnie. 

W tym przypadku Gigant miał okazję wypróbować swój najnowszy system nagłośnienia od Outline. Ta spora inwestycja składająca się z 36 nowych kolumn Superfly oraz dodatkowych 16 sub-basów DBS 18-2, w połączeniu z istniejącymi zasobami  firmy oferuje obecnie największy w Europie asortyment produktów serii Outline GTO.

Jak podkreśla Jerzy Taborowski: biorąc pod uwagę niezwykle małe wymiary modułu (wysokość 24 cm), wagę - tylko 38 kg - i liczbę użytych komponentów (2 x 10”, 2 x 8 ”, 1 x 3”), Superfly  jest absolutnym liderem w dziedzinie koncepcji konstrukcyjnej audio.  Jego łatwości konfiguracji, dynamika, zasięg i czystość dźwięku są niekwestionowane.

Używamy  systemów Outline od kilku lat i bardzo dobrze służą w naszej firmie – bardzo naturalnie  brzmią i łatwo się je instaluje. Superfly jest kolejnym rozwinięciem rodziny Outline i łączy wszystkie zalety ich produktów w system, który będzie bardzo ciężko pracował dla naszej  firmy - dodaje Jerzy Taborowski.

 

Galeria zdjęć z Ergo Arega Gdańsk

 

 [img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

 

Zdjęcia ze strony Gigang Sound / Letus:

 

 [img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

 

 

Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne Pełnopasmowe pasywne Subwoofery aktywne Subwoofery pasywne
Jak wspomóc akustykę w obiektach koncertowych?
Więcej wiadomości