ISE'20: Spacemap GO - obsługa dźwięku przestrzennego (darmowa aplikacja)

ISE'20: Spacemap GO - obsługa dźwięku przestrzennego (darmowa aplikacja)

26 lutego 2020, 12:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Na ISE 2020 w Amsterdamie firma Meyer Sound zademonstrowała nowe narzędzie do miksu przestrzennego z użyciem procesorów głośnikowych Galaxy. Mowa o Spacemap Go, czyli aplikacji wchodzącej w skład nowej aktualizacji software'u i firmware'u do wspomnianych procesorów – ta darmowa aktualizacja rozszerza możliwości procesorów Galaxy o elastyczny i łatwy w użyciu interfejs (oparty o ekran dotykowy iPada), umożliwiający wielokanałową, przestrzenną dystrybucję sygnału w prostych i rozbudowanych systemach głośnikowych.

 

 

System umożliwia dowolne umiejscowienie i ruch źródła dźwięku w planie dźwiękowym poprzez zmiany jego poziomu wysyłanego do poszczególnych kolumn w pomieszczeniu. Aplikacja, wyposażona w bogatą bibliotekę gotowych konfiguracji rozmieszczeń kolumn, pozwala na manualne lub automatyczne umiejscowienie źródła w przestrzeni – można wytyczyć trajektorię, którą ma on podążać, lub ręcznie zmieniać położenie dźwięku z użyciem prostego, dotykowego interfejsu.

Jest to wyjątkowo ważna aktualizacja dla użytkowników systemów Meyer Sound Galaxy – od teraz mają oni możliwość błyskawicznego tworzenia wyrafinowanych sekwencji i miksów dźwięku przestrzennego; należy nadmienić, że stopień prostoty obsługi tego rozwiązania twórcy określają jako "bezprecedensowy". 

Jest to w pełni skalowalne rozwiązanie, umożliwiające stosowanie w małych i wielkoformatowych systemach. Zainstalowana na pojedynczym iPadzie lub na szeregu połączonych ze sobą iPadów aplikacja może jednocześnie pracować z maksymalnie czterema procesorami głośnikowymi Galaxy w dowolnej konfiguracji modeli (Galaxy 408, Galaxy 816 czy Galaxy 816-AES3). 

 

[img:5]

 

Oprogramowanie, na chwilę obecną w fazie beta-testów, ma zapewnić kompatybilność z systemem QLab oraz licznymi popularnymi platformami DAW, a także zdolność przyjmowania komend OSC. Producent informuje również o rozmowach z wiodącymi producentami konsol cyfrowych na temat implementacji systemu Spacemap w ich produktach. Aktualizacja ma być udostępniona posiadaczom systemów Galaxy w drugiej części roku 2020. Zapraszamy na video-prezentację systemu Spacemap Go prosto z targów ISE 2020. 

 

[img:3]

 
Miksery i wzmacniacze 100V Kolumny i głośniki instalacyjne Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne Pełnopasmowe pasywne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

ISE'20: Dynacord MXE5 - nowa matryca audio do instalacji i Live
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz