Nowy werbel od Tamy - Peter Erskine's Signature Jazz Snare Drum

Nowy werbel od Tamy - Peter Erskine's Signature Jazz Snare Drum

22 stycznia 2021, 09:00
Producent: Tama

Tama zaczyna nowy rok od naprawdę solidnego uderzenia prezentując ciekawy instrument w niezbyt popularnym rozmiarze. Peter Erskine's Signature Jazz Snare Drum to werbel sygnowany nazwiskiem legendarnego perkusisty, nawiązujący do stylu wykonywanego przez niego najczęściej. Jak się prezentuje?

 

[img:3]

 

Werbel ma dość niecodzienną głębokość - 4.5" na standardowe 14 cali. Wykonany został z 4 warstw świerku i 2 klonu i doposażony w pierścień wzmacniający, znajdujący się tylko po stronie uderzanej. Sam korpus ma grubość 6mm, co pomaga w osiągnięciu naprawdę zbalansowanego brzmienia. Obręcze 2.3 mm Sound Arc Hoop (znane z m.in. serii Silverstar) zapewniają nie tylko bardzo intrygujący wygląd, ale również bardzo pozytywnie wpływają na brzmienie. 

 

[img:1]

 

Niezwykle precyzyjna maszynka werblowa nie tylko eliminuje nieporządny dźwięk uderzania sprężyn o naciąg rezonansowy, ale również jest niezwykle precyzyjna w kwestii ustawienia ich napięcia. Bęben został wyposażony w naciągi Remo po obu stronach oraz sprężyny Super Sensitive Hi-Carbon Snare Wire, które dzięki zaawansowanej technologi przylegają jeszcze bliżej naciągu tworząc jeszcze lepsze brzmienie. 

 

[img:2]

 

To instrument brzmiący dobrze zarówno w wyższym stroju, jak i niżej ustawiony. Jego charakterystyka pozwala nie tylko na wykorzystanie w jazzie, ale w wielu "lżejszych" gatunkach takich jak funk czy blues. Piękne wykończenie z widocznymi słojami drewna idealnie dopełnia całość wraz z lugami STAR Tube Lug

 

 

więcej: www.tama.com
Akustyczne Werble

Perkusja

WTS, czyli innowacyjny system strojenia bębnów
Więcej wiadomości