Pearl pokazał nowy werbel sygnowany przez Dennisa Chambersa

Pearl pokazał nowy werbel sygnowany przez Dennisa Chambersa

31 lipca 2023, 08:00
Producent: Pearl

Werbel w białym wykończeniu sygnowany przez Denisa Chambersa ma już miano kultowego. Pearl nie próżnuje i postanowił wydać kolejną już edycję tego wyjątkowego instrumentu. 

 

[img:1]

 

Wykończenie najnowszej edycji różni się od swojego pierwowzoru, bo jest w ciemniejszych barwach. Nowy instrument ma być odpowiedzią na ewolucję brzmienia i zmianę trendów w nowoczesnym wydaniu muzyki. Zastosowanie 10 lug na górze oraz 8 na dole ma na celu zapewnienie jak najlepszej jakości tonalnej. Do stworzenia korpusu wykorzystano 4 warstwy klonu, podobnie jak użyto 4 warstw do produkcji pierścieni wzmacniających. Czarny mat ma nawiązywać do dużej uniwersalności werbla, który powinien się sprawdzić w każdym gatunku muzycznym.

 

 

Zastosowanie Single Swivel Lugs ma zapewnić optymalnie czysty dźwięk. Oprócz walorów czysto brzmieniowych lugi miały być jak najbardziej minimalistyczne - spełniające w pełni wizję Chambersa. Rzadko spotykanym rozwiązaniem są sprężyny zastosowane w przypadku tego modelu. Składają się z 3 niezależnych części, a każda z nich jest obsługiwana przez osobną dźwignie. Ten zabieg pozwala na szybkie przestawienie natężenia sprężyn w instrumencie bez konieczności posiadania kilku osobnych werbli.

 

[img:2]

 

Obręcze Mastercast Die Cast idealnie dopełniają całości ponieważ sprawiają, że uzyskujemy bardziej skupione i pełniejsze brzmienie. Z kolei naciągi na jaki postawiono to Evans G12 w przypadku górnej membrany, a w dolnej części jest to Evans S14H30. Na ten moment nie jest znana cena za ten model u nas w Polsce, ale na jednym ze znanych niemieckich portali można go zdobyć już za niewiele ponad 5.000 zł.

 

więcej: pearldrum.com
Werble Akustyczne

Perkusja

Perkusisto, kolejna edycja Caban Drummer Fest już wkrótce!
Więcej wiadomości