Sennheiser AMBEO od teraz ze wsparciem dla Sony 360 Reality Audio

Sennheiser AMBEO od teraz ze wsparciem dla Sony 360 Reality Audio

6 maja 2021, 11:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Firma Sennheiser poinformowała, że wielokrotnie nagradzany soundbar AMBEO od teraz wspiera kolejny format trójwymiarowego dźwięku stosowany w procesie tworzenia muzyki.

Oprócz 3D Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X, soundbar obsługuje format Sony 360 Reality Audio, który wykorzystuje opartą na obiektach technologię 360 Spatial Sound firmy Sony do umieszczania poszczególnych dźwięków w sferycznym polu dźwiękowym. Muzyki, stworzonej w 360 Reality Audio, można słuchać za pośrednictwem kompatybilnych usług streamingowych.

 

[img:1]

 

360 Reality Audio to nowe doświadczenie muzyczne, które wykorzystuje opartą na obiektach technologię 360 Spatial Sound firmy Sony. Poszczególne dźwięki, takie jak wokale, chórki, fortepian, gitara, bas, a nawet dźwięki publiczności na żywo, można umieścić w sferycznym polu dźwiękowym 360, dając artystom i twórcom nowy sposób wyrażania swojej kreatywności. Słuchacze mogą zanurzyć się w dźwięku zgodnie z zamierzeniami artystów i twórców, podczas gdy zawartość muzyczną utworzoną w tym nowym formacie można wygodnie odtwarzać za pośrednictwem kompatybilnych serwisów strumieniowego przesyłania muzyki.

 

[img:2]

 

Po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji użytkownicy soundbara AMBEO mogą uzyskać dostęp do treści 360 Reality Audio za pośrednictwem Google Chromecast, który umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki w 3D bez żadnych dodatkowych urządzeń. Obecnie streaming 360 Reality Audio za pośrednictwem Chromecasta oferuje serwis nugs.net, a dodatkowe usługi i treści mają się pojawi wkrótce.

 

[img:3]

 

Cieszymy się, że soundbar AMBEO z niesamowitym, realistycznym dźwiękiem 3D obsługuje technologię 360 Reality Audio firmy Sony. Nasi klienci mogą teraz przesyłać strumieniowo muzykę i cieszyć się wyjątkowym dźwiękiem przestrzennym, po prostu pobierając najnowszą aktualizację firmware’u bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu, co zapewnia jeszcze większą wygodę.

Maximilian Voigt - menedżer produktu w firmie Sennheiser

 

Soundbar AMBEO firmy Sennheiser zapewnia dźwięk 5.1.4 z mocnym basem bez potrzeby stosowania dodatkowych głośników lub zewnętrznego subwoofera. Oprócz 360 Reality Audio jest kompatybilny z Dolby Atmos, MPEG-H i DTS: X. Dzięki technologii Upmix AMBEO Soundbar może również odtwarzać dźwięk stereo i 5.1 z oszałamiającym efektem 3D.

 

[img:4]

 

Soundbar oferuje pięć różnych ustawień wstępnych (film, muzyka, sport, wiadomości i neutralny), dostosowanych do różnych scenariuszy i typów treści, które precyzyjnie dobierają nie tylko częstotliwości, ale także charakterystykę dźwięku 3D. Z kolei aplikacja Smart Control firmy Sennheiser umożliwia użytkownikom dostosowywanie ustawień akustycznych za pomocą inteligentnych urządzeń, w tym ustawień wstępnych, personalizację dźwięku za pomocą korektora i wybór jednego z trzech różnych trybów AMBEO.

 

więcej: sennheiser.pl
Kolumny i głośniki Głośniki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości