Outline GSR, unikalne rozwiązanie do pomiarów akustycznych

Outline GSR, unikalne rozwiązanie do pomiarów akustycznych

21 grudnia 2021, 11:00
Producent: Outline

Odpowiednie warunki akustyczne są coraz częściej wymogiem wielu nowoczesnych obiektów, a w przypadku niektórych (np. sal lekcyjnych, biur, teatrów i sal koncertowych) ich właściwości akustyczne faktycznie decydują o tym, jak dobrze są one w stanie spełnić swoje główne zadanie. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się odpowiednie narzędzie do analizy akustycznej. 

Nowe urządzenie GSR (Globe Source Radiator), zaprojektowano we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Przemysłowej prestiżowego Uniwersytetu w Brescii i skonstruowano we Włoszech przez firmę Outline.

 

 

[img:1]

 

Dokładne i wiarygodne dane pomiarowe są niezbędne dla osób zajmujących się projektowaniem i realizacją tych przestrzeni: odpowiednio mocne, wielokierunkowe źródło dźwięku jest niezbędne w testowaniu izolacji akustycznej ścian wewnętrznych, ustrojów podłogowych oraz izolacji od środowiska zewnętrznego, a także właściwości akustycznych każdego pomieszczenia, w którym istotna jest jakość dźwięku.

Użyteczność GSR rozciąga się również na inne obszary i branże: motoryzacyjną, przemysłową, naukową, handlową i inne, ponieważ wiele istotnych parametrów akustycznych można wyprowadzić z pomiarów wykonanych z jego wykorzystaniem jako źródła dźwięku: wskaźniki klarowności (clarity - C50, C80), zrozumiałości (intelligibility - AlCons, STI, RASTI itp.), czas pogłosu (RT60), czas wczesnego zanikania (EDT), izolacyjność akustyczna, odpowiedź i intensywność impulsu (G) i inne. GSR jest również w pełni zgodny z normami ISO10140, ISO354, ISO3382 i DIN 52210.

 

[img:2]Konstrukcja GSR łączy solidną sferyczną obudowę z aluminiową konstrukcją wewnętrzną Ergal, w której mieści się dwanaście 5-calowych przetworników z magnesem neodymowym i jest pierwszym tego typu urządzeniem, które zawiera konstrukcję bass-reflex, rozszerzającą jego pasmo przenoszenia w dół. Jest to obecnie jedyne dostępne, prawdziwie kuliste urządzenie tego typu, którego unikalna konstrukcja eliminuje dyfrakcje, odbicia i inne anomalie powodowane przez radiatory niesferyczne, które mogą wpływać na dokładność pomiaru.

GSR jest w stanie wytworzyć maksymalny poziom SPL na poziomie ponad 130,3 dB, co jest wartością znacznie przewyższającą jakikolwiek inny dostępny obecnie porównywalny produkt. Jest również dostępny w zestawie, składającym się z GSR, generatora szumów NG01, kompaktowego wzmacniacza (Outline L3000) oraz niezbędnych kabli, torby transportowej i zestawu akcesoriów montażowych. Dostępny jest również dedykowany aktywny zestaw niskotonowy, przeznaczony do zastosowań, w których wymagane są pomiary w zakresie niskich częstotliwości.

 

[img:3]

więcej: outline.it
Instalacje - akcesoria Inne akcesoria Nagłośnienie instalacyjne Nagłośnienie - akcesoria Kolumny i głośniki

Pro Audio

Muzeum Historii Polski nagłośnione systemami JBL i AMX
Więcej wiadomości