Szukasz kaset do Portastudio? Nie musisz. TASCAM 424 Studio Master High Bias Type II

Szukasz kaset do Portastudio? Nie musisz. TASCAM 424 Studio Master High Bias Type II

21 stycznia 2022, 12:00
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Portastudio to rodzina zintegrowanych mikserów, rejestratorów wielościeżkowych, które od końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku schodziły z taśm produkcyjnych japońskiej firmy Tascam. Zapis dokonywany jest na popularnych w owych czasach kasetach magnetofonowych. Jednak kaseta kasecie nierówna. Chodzi głównie o skład warstwy magnetycznej, który decyduje o parametrach zapisu. Zatem jeśli rejestrujesz audio na kasetach lub chcesz odkryć dopiero na nowo ten świat - przeczytaj. 

Dlatego też najzwyklejsze kasety, z taśmą żelazową, a nawet chromową, nie zapewniały optymalnej jakości. Najlepiej sprawdzały się modele Type II High Bias, które dziś bardzo trudno jest znaleźć, a te, które można - w szczególności produkowane przez Tascama dedykowane modele ze złotymi szpulami - zwykle traktowane są bardziej jako przedmioty kolekcjonerskie, niż użytkowe.

 

[img:1]

 

Tascam, wespół ze specjalistami z National Audio Company, postanowił wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników rejestratorów Portastudio, których - jak się okazuje - wciąż jest wielu. Jako rezultat zawarcia tego sojuszu powstał nowy model kaset, 424 Studio Master High Bias Type II, podobnie jak protoplasta wyposażony w szpule w złotym kolorze. Nazwa nawiązuje do rejestratora Portastudio 424, przy użyciu którego testowano nową taśmę. Jej warstwę bazową tworzy poliester, magnetyczną - tlenki kobaltu, uzyskane z użyciem najnowszych technologii. Długość taśmy w kasecie pozwala na zapis 60 minut materiału.

 

[img:2]
 
więcej: www.tascam.eu
Nagłośnienie - akcesoria Akcesoria inne Studio - akcesoria

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Studio

Tascam Portacapture X6 - Prosty sposób na rejestrację dźwięku
Więcej wiadomości