Sieć Dante w zabytkowej katedrze w Gloucester w Wielkiej Brytanii

Sieć Dante w zabytkowej katedrze w Gloucester w Wielkiej Brytanii

Katedra w Gloucester w Wielkiej Brytanii, pochodząca z 1089 roku, w której kręcone były sceny do serii filmów „Harry Potter”, niedawno przeszła modernizację instalacji audio, w której kluczową rolę, jako szkielet systemu, odegrała sieć Dante,

Utrzymanie budynku znajdującego się na liście najcenniejszych zabytków jest wyzwaniem, a modernizacje technologii w takich miejscach muszą być starannie przemyślane i zaplanowane, aby zapobiec uszkodzeniom. Kiedy w katedrze rozpoczęto prace konserwatorskie w Kaplicy Matki Bożej (Lady Chapel) - najnowszej części kościoła, wybudowanej w XV wieku - i w celu renowacji usunięto podłogę, pojawiła się możliwość zainstalowania nowego systemu nagłośnienia kaplicy poprzez poprowadzenie okablowania pod posadzkami.

O wykonanie prac została poproszona firma DM Music Sp, integrator systemów audiowizualnych specjalizujący się w renowacjach kościołów i budynków historycznych.

 

[img:1]

 

[img:4]

 

Kiedy zdjęta została posadzka, mieliśmy okazję zainstalować nowy system nagłośnienia i zgodnie z moim zwyczajem we wszystkich dużych budynkach z wieloma obszarami, wykorzystałem do tego zestaw sprzętowy obsługujący Dante, w tym mikser Yamaha MTX5D. Kiedy pracujemy nad większym lub wielopowierzchniowym budynkiem, korzystam z sieci Dante, ponieważ zapewnia ona doskonałą elastyczność. Nawet przy ściągniętej posadzce nadal mieliśmy bardzo ograniczone możliwości prowadzenia kabli, więc umieściliśmy sprzęt Dante na miejscu, a następnie poprowadziliśmy kabel sieciowy przez nawę główną.

Graham Bennewith - dyrektor instalacji w DM Music

 

[img:3]

 

Bennewith mówi, że sieć Dante umożliwiła zespołowi łatwiejszą instalację nowego systemu kaplicy. Chociaż system może działać niezależnie, sieć umożliwia również połączenie kaplicy z innymi obszarami katedry, w tym z nawą główną. Lady Chapel, która może pomieścić około 250 osób, jest często wykorzystywana jako sala dodatkowa dla dużych imprez w nawie głównej, która mieści około 2500 osób. 

 

[img:2]
Fot. Kevin Lewis

 

Nieco wcześniej zmodernizowany został też system audio w nawie głównej, który został doposażony w mikser Allen & Heath AHM-64 z kartą Dante. System jest kontrolowany przez ekran dotykowy Crestron i niestandardową aplikację na iPada wykorzystującą Crestron do łączności mobilnej/bezprzewodowej.

 

Z biegiem czasu, gdy w katedrze w Gloucester będą kontynuowane prace modernizacyjne systemów, każdy obszar będzie działał z Dante. Mój zespół w DM Music dodaje teraz kilka mikrofonów, wszystkie podłączone do interfejsu przedwzmacniacza Dante. Dante daje nam dużą elastyczność, dzięki czemu te mikrofony mogą być rozmieszczane niemalże dowolnie, a wszystko, czego potrzeba do ich podłączenia, to złącze sieciowe. Najważniejsze dla mojego zespołu jest to, że po wyjęciu z pudełka Dante po prostu pracuje.

Graham Bennewith - dyrektor instalacji w DM Music

 

[img:5]
 
Ciekawe instalacje na świecie Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Allen&Heath Allen&Heath www.allen-heath.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Allen&Heath rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Audinate Audinate www.audinate.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa
Meyer Sound Leopard znalazł dom w sali koncertowej Eugene
Więcej wiadomości