Audient EVO 16 - Interfrejs audio o unikalnych możliwościach

Audient EVO 16 - Interfrejs audio o unikalnych możliwościach

27 czerwca 2022, 14:00
Producent: Audient

EVO, rodzina interfejsów audio spod szyldu firmy Audient, rozrosła się o nowy, najbardziej rozbudowany model EVO 16. Producent zaprezentował go podczas targów NAMM 2022. 

EVO 16 to interfejs oferujący łącznie 24 kanały wejściowe i tyleż wyjściowych. Na jego pokładzie pracuje osiem doskonale brzmiących przedwzmacniaczy mikrofonowych. Z tych samych wejściowych gniazd combo korzystają przedwzmacniacze instrumentalne JFET, jakie zastosowano w modelach wyższej serii ID. Pozwalają one na podłączenie i nagrywanie instrumentów, takich jak gitara czy bas. Ale to co wyróżnia ten interfejs spośród wszystkich innych to na pewno czarodziejski zielony przycisk, który po naciśnięciu automatycznie ustawia gain sygnałów wejściowych. Wyobraźcie sobie jak ułatwia to życie przy dużej sesji nagraniowej lub instrumencie - jak perkusja - z dużą ilością mikrofonów? 

Co jeszcze nowego w EVO 16 zobaczycie w poniższym filmie

 

Pierwsze dwa wejścia umieszczone są dla wygody na przednim panelu. Pozostałe szesnaście kanałów wprowadzane jest za pośrednictwem podwójnego optycznego portu ADAT. W podobnej konfiguracji zaimplementowano wyjścia – osiem analogowych na gniazdach TRS, a pozostałe szesnaście poprzez ADAT.

[img:4]

 

 

Prawdziwym „gamechangerem”, czyli funkcją w największym stopniu decydującą o mocy nowego urządzenia, jest Smartgain. I o ile użytkownicy wcześniejszych modeli EVO mieli już okazję ją poznać, to w tym przypadku mamy do czynienia z rozwiązaniem z zupełnie innej półki. Smartgain pracuje tu bowiem ośmiokanałowo.

 

[img:1]

 

Producent daje przykład efektywności jej działania na przykładzie rejestracji zestawu perkusyjnego. Aby więc uzyskać optymalne ustawienia poziomów dla poszczególnych kanałów, wystarczy odpowiednio taki zestaw omikrofonować, nacisnąć magiczny, zielony przycisk Smartgain i zacząć grać. System w przeciągu niespełna 20 sekund dokona niezbędnych pomiarów i dobierze właściwe ustawienia. Oczywiście EVO 16 nie ustawi korekcji, ale cóż by to była za przyjemność, gdyby wszystko robiły za nas automaty…

 

[img:7]

 

Pracą urządzenia można sterować przy użyciu oprogramowania komputerowego, ale też centralnie umieszczonego wyświetlacza TFT LED o wysokiej rozdzielczości 240x240 pikseli, pracującego w ramach interfejsu użytkownika Motion UI. Dostarcza on szeregu informacji o ustawieniach kanałów, poziomach itd. i do pewnego stopnia pozwala zapomnieć o interakcji z softwarem.

Do przeglądania i zmiany ustawień można posłużyć się umieszczonym obok wyświetlacza wielozadaniowym enkoderem. Producent podkreśla, że nacisk położony jest tu na usprawnienie procesu twórczego, którego nie powinny zakłócać ani utrudniać kwestie techniczne i obsługowe.

 

[img:2]

 

Obudowa Audient EVO 16 ma szerokość 14 cali, a zatem chcąc umieścić ten interfejs w racku, trzeba użyć dedykowanych „uszu”.

Ceny nowego interfejsu Audienta kształtują się co najmniej zachęcająco. Na terenie Europy, na przykład, jest on oferowany za 469 euro brutto, czyli z wliczonym podatkiem VAT.

 

[img:8]

[img:9]

[img:10]

 
więcej: evo.audio
USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Audient Audient www.audient.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Audient rozwiń listę sklepów

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości