Yamaha AFC - Miksowanie immersyjne i wspomaganie akustyki w jednym

Yamaha AFC - Miksowanie immersyjne i wspomaganie akustyki w jednym

19 lipca 2022, 09:00
autor: Piotr Sadłoń

Yamaha to firma, która już od wielu lat zajmuje się badaniami nad akustyką wnętrz, co zaowocowało powstaniem w 1985 roku systemu wsparcia akustyki AFC (Active Field Control), który pozwala na poprawę akustyki zbyt wytłumionych obiektów lub jej zmianę, gdy zajdzie potrzeba uzyskania wrażenia większej lub bardziej pogłosowej sali. Najnowsza generacja systemu AFC łączy w sobie dwa systemy - AFC Enhance (zmiana akustyki obiektu) i AFC Image, czyli możliwość miksowania immersyjnego.

Miksowanie immersyjne AFC Image może odbywać się z panelu sterującego lub z poziomu dowolnej konsolety firmy Yamaha - już wkrótce nawet najmniejsze miksery z serii QL będą obsługiwały miksowanie immersyjne. Jak wygląda takie miksowanie z wykorzystaniem panelu sterującego - możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Zapraszamy na reportaż z ISE 2022: Co nowego w Yamaha AFC?

 

System wsparcia akustyki wykorzystuje zestaw mikrofonów i głośników, rozmieszczonych w różnych miejscach pomieszczenia, do "zbierania" danych o akustyce sali oraz dodawania wczesnych odbić i pogłosu, w celu "ożywienia" akustycznego sali. Skoro więc mamy w takim pomieszczeniu odpowiednio rozmieszczone głośniki, dlaczego nie wykorzystać ich do uzyskania wirtualnego rozmieszczania odtwarzanych lub nagłaśnianych źródeł dźwięku? W ten sposób Yamaha wdrożyła swój system miksowania imersyjnego - technologię, która coraz śmielej wkracza do branży nagłośnieniowej.

 

[img:3]

[img:2]

[img:1]
 
więcej: pl.yamaha.com
Miksery

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Wstęp bezpłatny - wrażenia bezcenne!  Salon Focal w Warszawie
Więcej wiadomości