Richard Devin - Pionier muzyki elektronicznej z L-ISA Studio

Richard Devin - Pionier muzyki elektronicznej z L-ISA Studio

21 września 2022, 12:00
Producent: L-acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Pionier muzyki elektronicznej, Richard Devine, znany ze swoich wielowarstwowych, długich kompozycji elektronicznych, które łączą IDM, elementy eksperymentalne i elektroakustyczne, niedawno zaczął wykorzystywać L-ISA Studio, nową platformę dźwięku przestrzennego L-Acoustics do tworzenia i miksowania muzyki.

Devine zaprezentował swój pierwszy immersyjny performens w 2005 roku w Recombinant Media Labs (RML) w San Francisco, który w tamtym czasie zawierał 10 ekranów wideo 16:9 i system surround L-Acoustics 20.8. Od tego czasu w swojej karierze sukcesywnie przesuwał granice tego, co jest możliwe dzięki immersyjnemu audio.

 

[img:2]

 

„Świat dźwięków stał się o wiele większy i nie ma ograniczeń co do tego, co można z nim zrobić” – mówi Devine. Dodaje, że jego nadchodzący album, który zostanie w całości zmiksowany w L-ISA Studio, będzie zawierał „epickie przygody” i sprawi, że słuchacz poczuje się, jakby był „wewnątrz tego całego świata pejzaży dźwiękowych i tekstur”.

 

[img:1]

 

Wspaniałe w tej platformie, w tym gatunku muzycznym, który tworzę, jest to, że w tworzonych przeze mnie pejzażach dźwiękowych występuje tak wiele możliwości. Mogę mieć każdy element dźwiękowy na innej osi, latać różnymi ścieżkami po całej przestrzeni, lub mogę sprawić, że dźwięki zderzają się ze sobą i eksplodują, roztapiają się i zmieniają. Jest to prawdopodobnie najlepszy format, do jakiego mogłem przejść, jeśli chodzi o przeniesienie mojej twórczości na wyższy poziom w muzyce, którą tworzę.

​Richard Devine - Projektant dźwięku 

Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Studio

Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej
Więcej wiadomości