SSL - testy systemów symulujących

SSL - testy systemów symulujących

12 kwietnia 2007, 13:00
Producent: Solid State Logic
Dystrybucja: AUDIOTECH
Los Angeles, California...
 
Poszukując sposobu polepszenia miksów wykonywanych w środowisku DAW, znany kompozytor / producent muzyki filmowej/TV Brian Adler poddał precyzyjnym testom wiodące systemy sumujące audio.
 
Adler, twórca muzyki do takich filmów jak "The 60's", "Once upon a Time" i "Tapeheads" stwierdził, że spośród 7 czołowych systemów niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Solid State Logic Xrack.  [img:1] 
- "Zaangażowałem się w test porównawczy, ponieważ po prostu nie jestem zadowolony z rezultatów miksowania w systemie DAW" - powiedział Adler. Twórca przyjechał swego czasu do Los Angeles już jako znaczący wokalista / kompozytor. Komponował utowory i występował między innymi ze Smokey Robinson, Cheap Trick, Sam More i Junior Walker. - "Jestem bardzo niezadowolony z miksów na platformie DAW, tracę tyle z analogowego brzmienia... Ale z kolei od zawsze jestem użytkownikiem systemu PRO Tools."
 
- "Obecnie wykonuję większość produkcji na potrzeby filmu i telewizji. Produkcja nagrań muzycznych jest na drugim planie. W produkcji filmowej i TV niezwykle ważna jest szybkość pracy, poza tym wykonuję tak wiele wersji tego samego fragmentu, że naprawdę muszę pracować na systemie DAW. I chociaż najlepsze miksy w DAW są wspaniałe w sensie perspektywy stereofonicznej "lewa-prawa", to jednak są 2-wymiarowe, płaskie. Zawsze traciłem trójwymiarowość miksów charakterystyczną dla analogu, włącznie z lepszą naturalną kompresją, "kopem" i "blaskiem" góry pasma."
 
- "Zacząłem rozmawiać z renomowanymi realizatorami nagrań" - kontynuuje Adler - "wielu z nich powiedziało mi, że etap sumowania jest dźwiękowym "wąskim gardłem", które wpływa negatywnie na takie rzeczy jak panorama i obraz przestrzenny, co powoduje że tak wielu profesjonalistów sięga po systemy sumujące."
 
Adler i Hartman (Ladysmith Black Mambazo, Alice Cooper, Public Enemy) użyli w teście tych samych, czterech wybranych miksów, począwszy od muzyki hard rock/alternatywnej do lekkiej orkiestrowej i akustycznej. Jako założenie przyjęliśmy że nie będziemy wymieniać opinii na temat poszczególnych urządzeń podczas trwania testów. - "Zamiast natychmiastowego zrobienia miksów i podsumowania testów, daliśmy sobie czas, aby podejść do efektów pracy całkowicie na "świeże ucho", a następnie stworzyć ranking i równocześnie wymienić spostrzeżenia przez telefon."
 
- " Niespodzianką było to, że nasze spostrzeżenia były dokładnie takie same, ranking ułożony był w tym samym porządku i XRack był niekwestionowanym zwycięzcą. Miksy wykonane przy jego pomocy odznaczały się najlepszą głębią, i wyjątkową jakością. Klarowność i separacja instrumentów jest fantastyczna - naprawdę możesz znacznie lepiej usłyszeć barwę i pełne wybrzmienie pojedynczych instrumentów. SSL brzmi szerzej, głębiej, dźwięk jest bardziej konkretny, upakowany, z "kopem" i ma największy współczynnik "wow" spośród konkurencji. To co robi największe wrażenie, to fakt, że brzmi to jak duża konsola SSL. Wow !!!"
 
Chociaż porównanie skupiało się głównie na jakości brzmienia przy sumowaniu, Adler i Hartman dokonywali również ujęć przy wykorzystaniu modułów Mic Amp, EQ i Dynamiki XRacka; "i również byliśmy pod wrażeniem podobnie jak poprzednio" - mówi Adler. - "De facto porównywaliśmy brzmienie tych modułów z innymi bardzo dobrymi urządzeniami lampowymi i pracującymi w klasie A. XRack to rzeczywiście wspaniałe urządzenie".
 
XRack jest modularnym systemem rack, zawierającym na pokładzie system Total Recall. Moduły wykonane w technologii SuperAnalogue pochodzą bezpośrednio z najlepszego analogowego stołu SSL XL 9000K. Do wyboru jest aktualnie sześć różnych modułów: 8-wejściowy moduł sumatora, 4-wejściowy moduł liniowy, Master Bus, Mic Amp, EQ, Dnamika. Taka kombinacja umożliwia skonfigurowanie XRacka zarówno jako wolnostojący system miksujący/sumujący, lub rozbudowany procesor do aplikacji studyjnych i live, wykorzystywany jako samodzielne urządzenie, bądź zintegrowany w insertach np. ze stołem SSL AWS 900+.
Procesory efektowe Procesory dźwięku Procesory dynamiki Korektory

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

Studio

HD620S - nowe „sześćsetki” od Sennheisera
Więcej wiadomości