MAUI G3 & Dave G4X - Wielofunkcyjne, mobilne systemy nagłośnieniowe LD Systems

MAUI G3 & Dave G4X - Wielofunkcyjne, mobilne systemy nagłośnieniowe LD Systems

27 kwietnia 2023, 11:00
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Adam Hall, do którego należy marka LD Systems, to specjalista od mobilnych systemów nagłośnieniowych, które znajdują zastosowanie przy obsłudze eventów, koncertów klubowych, wesel czy biesiad. Ostatnio do bogatej oferty tego typu systemów dołączyła nowa seria MAUI G3 oraz Dave G4X, które zostały zaprezentowane na targach NAMM 2023.

 

 

LD Systems MAUI G3

Nowa MAUI G3 składa się obecnie z dwóch członków - mniejszego MAUI 11 G3 i większego MAUI 28 G3, dostępnych w kolorze czarnym i białym. MAUI 28 G3 składa się z 12-calowego subwoofera oraz dwóch kolumn - jednej pracującej w zakresie low-mid (zbudowanej z sześciu 3.5-calowych przetworników) oraz drugiej hi-mid, w której oprócz takich samych sześciu 3.5-calówek pracują dwa 1-calowe drivery.

Kolumny, dzięki specjalnej budowie - tłumiącej gąbce z tyłu - mają kardioidalną charakterystykę dyspersji w zakresie średnich i wysokich tonów, co skutkują cichszą sceną. Można też uzyskać kardioidalny pattern w zakresie niskich częstotliwości, dołączając do 12-calowego suba kolejny taki, ale ustawiony tyłem do przodu (zyskując jednocześnie dodatkowe 3 dB z przodu). Przy "normalnym" ustawieniu obu subów zyskujemy dodatkowe 6 dB w zakresie niskich częstotliwości (tryb pracy wybieramy szybko za pomocą przełącznika na panelu kontrolnym subwoofera).

 

[img:1]

[img:4]

 

MAUI 28 G3 jest prawdziwą maszyną do nagłaśniania, a jednocześnie przekonuje swoimi zaawansowanymi funkcjami do codziennego życia DJ-ów, muzyków i techników. Dzięki technologii Bluetooth 5.0 i kodowaniu AAC ten kolumnowy system PA staje się jeszcze bardziej wszechstronny. Transport, montaż i demontaż są łatwe, a udoskonalone, ukryte połączenia między elementami zapewniają większą stabilność podczas montażu.

 

[img:3]

 

LD Systems Dave G4X

Druga tegoroczna nowość, z którą można było zapoznać się na stoisku Adam Hall, to seria Dave G4X. Składa się ona z 4 systemów - z 10-, 12-, 15- i 18-calowym subwooferem oraz satelitami - odpowiednio - 2 x 4", 2 x 6.5" oraz 2 x 8" (suby 15 i 18"). Dave G4X dysponują 6-kanałowym mikserem, z niezależną regulacją głośności każdego kanału oraz korekcją barwy (low i high) i pogłosem w kanałach 1 i 2 (również z niezależną regulacją). Dedykowany przełącznik pozwala na pracę satelit w trybie stereo lub niezależnym obu nadstawek. Cyfrowe złącza SPDIF i Bluetooth sprawiają, że seria DAVE G4X jest jeszcze bardziej wszechstronna, umożliwiając łatwe podłączenie odtwarzaczy CD i MP3, telewizorów, smartfonów i innych urządzeń.

 

[img:2]

[img:5]
 
Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Clear-Com: jeden z największych speców od systemów interkomowych
Więcej wiadomości