Gravity VARI-ARM - Kiedy przydałaby się trzecia ręka…

Gravity VARI-ARM - Kiedy przydałaby się trzecia ręka…

23 czerwca 2023, 11:00
Producent: Gravity
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Praca w studiu, czy to dźwiękowym, czy zajmującym się produkcją materiałów wizualnych, oparta jest nie tylko na różnego rodzaju procesorach, monitorach i mikserach. Swoje niepoślednie miejsce zajmują tu również rozmaite „przydaśki” i „garmażerka”, czyli sprzęt nie mający bezpośredniego wpływu na rezultaty pracy, jednak w znaczący sposób ją ułatwiający.

 

 

Gravity jest marką należącą do grupy Adam Hall Group. W jej ofercie pojawiły się właśnie nowe rozwiązania z serii VARI-ARM. Obejmuje ona teraz cztery modele wysięgników (VARI-ARM M14, VARI-ARM M38, VARI-ARM L38 i VARI-ARM L TV) z różnymi gwintami i wspornikami, umożliwiających bezpieczne i wygodne pozycjonowanie rozmaitych urządzeń — od kamer i monitorów do kamer począwszy, a na mikrofonach i filtrach przeciwpodmuchowych do nich skończywszy.

 

[img:7] 

 

Cechą szczególną wysięgników VARI-ARM jest to, że przeguby są blokowane i zwalniane za pomocą tylko jednej centralnej śruby regulacyjnej Magic Screw, dzięki czemu ramię VARI-ARM jest uniwersalnym narzędziem do kreatywnych zastosowań, które można skonfigurować kilkoma ruchami ręki.

 

[img:1]

 

Każdy model VARI-ARM bazuje na stabilnym ramieniu przegubowym, wykonanym ze stali, a więc bardzo trwałym i wytrzymałym, z trzema przegubami, które pozwalają na całkowicie swobodne i precyzyjne ustawianie zamocowanego sprzętu w dowolnie wybranej pozycji. W zależności od rodzaju zastosowania, każdy znajdzie w ramach serii Gravity VARI-ARM odpowiednie rozwiązanie:

VARI-ARM L38 sprawdzi się jako wszechstronne narzędzie w pracy muzyka czy kompozytora, np. jako wygodny statyw mikrofonowy do montażu na biurku, na standardowym statywie podłogowym czy też dowolnej innej powierzchni. VARI-ARM L38 ma taki sam gwinty i uchwyt, jak VARI-ARM M38, ale dzięki większej długości ramienia (415 mm zamiast 270 mm) szczególnie nadaje się do omikrofonowania instrumentów.

 

[img:8]
 

Technicy, muzycy grający na żywo i producenci pracujący w studiu docenią model VARI-ARM L z dwoma 16-milimetrowymi adapterami TV. Dzięki nim przegubowe ramię można przymocować do klamry Super Clamp i zamontować na dowolnej konstrukcji kratownicowej. Zastąpienie jednego z nich adapterem ze zintegrowanym gwintem 1/4″ daje możliwość zamontowania mikrofonu podsufitowego, np. podczas realizacji wywiadu, kamery sportowej, tabletu, czy też niewielkich źródeł światła LED w studiu fotograficznym.

 

[img:2]
 
Statywy Nagłośnienie - akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gravity rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości