Aura XIP od Martina: Rewolucja na Scenie - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie

Aura XIP od Martina: Rewolucja na Scenie - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie

22 września 2023, 10:00
autor: Alicja Reszpondek
Producent: Martin Professional
Dystrybucja: Stage Source SA

Rozwijający się świat technologii wciąż woła o innowacyjne produkty, które pozwalają utrzymać przewagę nad niezwykle szybko rozwijającym się rynkiem. Jednym z tych kilku flagowych producentów jest firma Martin Professional - a ich oświetleniową nowością - urządzenie Aura XIP. Oprawa ta nie tylko przyciągnęła uwagę profesjonalistów, ale także zdobyła uznanie podczas prestiżowych targów PLASA w Londynie, jako urządzenie, które jest połączeniem innowacji, wydajności i wszechstronności.

Przyjrzyjmy się bliżej cechom tego urządzenia oraz niedawno zdobytej nagrodzie na tegorocznej PLASA. IP 54 - To skrót od "ingress protection", co jest wyróżniającą to urządzenie cechą. Dzięki tej ochronie Aura jest nie tylko odporna na kurz, ale także na przedostawanie się wody (oczywiście do pewnego stopnia :). Nadaje się więc do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. 

 

 

Bajkowa jasność i kolorystyka - Aura XIP, wyposażona w najnowszą technologię LED dostarczy nam niezwykle szeroką, bajkową paletę bar o niespotykanej jasności. Wspaniały LED Wash, dla projektantów, którzy oczekują nieco bardziej wyrafinowanych kolorów z pełną precyzji dynamiką ich mieszania. Bez względu na to, czy jest to produkcja teatralna, projekt architektoniczny, czy festiwal muzyczny.

Wszechstronność kontroli wiązki światła - Urządzenie daje nieograniczoną możliwość płynnej regulacji wiązki światła - od 6.3°, przy trybie pracy jako beam do aż - 50.4° jako wash. Wysoką moc wyjściową uzyskujemy dzięki siedmiu diodom RGBW, o mocy 60W, natomiast charakterystyczne dla tego urządzenia podświetlenie tarczy uzyskujemy dzięki dwunastu 4 watowym diodom - również RGBW.

 

[img:2]

 

Cicha praca - To cecha, szczególnie mile widziana w środowisku teatralnym, gdzie głośna praca urządzeń może zakłócić wrażenia odbiorcy.

Energooszczędność - W czasach, w których zrównoważony rozwój jest priorytetem, AURA XIP zdecydowanie podąża za tym trendem. Zachowując te same, a właściwie zdecydowanie lepsze parametry, jak poprzednicy redukuje zarówno koszty energii, jak i wpływ na środowisko.

 

[img:3]

 

Nagroda na Targach PLASA w Londynie

Targi PLASA w Londynie słyną z nagradzania innowacji i doskonałości w branży technologii rozrywkowej. Co roku panel ekspertów wybiera najwybitniejsze produkty i technologie w różnych kategoriach. W najnowszej edycji targów PLASA w Londynie, Aury X IP zdobyła zasłużone zwycięstwo.

 

Kategoria: Najlepszy Produkt Oświetleniowy

Aury X IP została uhonorowana w kategorii "Najlepszy Produkt Oświetleniowy", co jest dowodem na jej rewolucyjne możliwości i doskonałą wydajność. Jury chwaliło jej odporność na warunki atmosferyczne, wszechstronność kontroli wiązki i efektywność energetyczną. Zauważono, że urządzenie to ustanawia nowy standard oświetlenia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, stając się nieodzownym narzędziem dla projektantów i techników oświetlenia.

 

[img:4]

 

Firmy posiadające Martin MAC Aura XIP

Na polskim rynku sprzedanych zostało już kilkaset urządzeń, zagościły m.in. w firmach.:

 
 • Event Galicja
 • Groda - Aranżacja Relizacja Światła
 • LTC
 • Master Ton Łukasz Lis
 • MKN Projekt
 • Partymania
 • Sound Video System - Mirosław Robak
 • Sound's Hunters Andrzej Piekara
 • Stage Source
 • Technika światła EventLight
 • VES

 

[img:5]

  

Czytaj także: MAC Aura XIP - Oświetlenie LED zewnętrzne i teatralne w jednym. Game changer?

[img:6]

  
Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Martin Professional Martin Professional www.martin.com

Dystrybucja w Polsce:

Stage Source SA

tel.: +48 780 164 609
Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 09-17

NIP: 701 078 01 50

REGON: 368 851 112
KRS: 0000705980

adres:
Blokowa 23C 03-641 Warszawa
Yamaha DM7 - Co ta konsoleta może?
Więcej wiadomości