Solid State Logic na targach IBC 2023 w Amsterdamie

Solid State Logic na targach IBC 2023 w Amsterdamie

1 października 2023, 00:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Solid State Logic

IBC w Amsterdamie to jedna z kilku odbywających się co roku prestiżowych imprez targowych dla szeroko pojętej branży technologicznej w zakresie rozwiązań dla mediów i przemysłu rozrywkowego. Po raz pierwszy targi te odbyły się już 56 lat temu, w roku 1967, a więc ich pozycja i renoma są już mocno ugruntowane. Dlatego będąc szanującym się i szanowanym producentem sprzętu dla broadcastu trzeba w nich brać udział.

 

[img:1]

 

Solid State Logic to firma, której nikomu w branży nie trzeba przedstawiać. Obrosła zasłużoną legendą już dekady temu i do dziś „trzyma poziom”.

 

[img:6]

 

W Amsterdamie, mieście swobodnego dostępu do rozmaitego rodzaju środków rozweselających, SSL zaprezentowała zestaw bezkompromisowych narzędzi do produkcji immersyjnej/NGA dla bazującego na AoIP System T. Idea opiera się na koncepcji obiektów i kanałów, a realizowana jest za pomocą specjalnie zaprojektowanych rozwiązań. System T sprawia, że proces ​​tworzenia multimedialnych treści o immersyjnej formie stało się niezmiernie proste i efektywne, a rezultaty – jak na Solid State Logic przystało – brzmią wręcz oszałamiająco.

 

[img:2]

 

Jednym z takich narzędzi jest oprogramowanie Tempest Control App, które swoją premierę miało właśnie podczas targów IBC 2023, 15 września, na należącym do SSL stoisku 8.B81. Aplikacja ta zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami systemu związanymi z miksowaniem, krosowaniem sygnałów, monitorowaniem, konfiguracją i automatyzacją, w tym całym zestawem narzędzi do realizacji produkcji immersyjnych nowej generacji.

 

[img:3]

 

Tempest Control App (TCA) firmy Solid State Logic prezentuje niespotykany dotąd poziom wydajności działania i elastyczności, która przekłada się na możliwość dostosowania systemu do potrzeb nadawców o dowolnej skali. TCA to wysoce skalowalne rozwiązanie do sterowania kluczowymi elementami łańcucha transmisji dźwięku, w tym do zastosowania w produkcji zdalnej, pracy newsroomu oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do fizycznej powierzchni sterującej nie jest koniecznością.

TCA wykorzystuje ten sam łatwy w obsłudze graficzny interfejs użytkownika, jaki zaimplementowano w całej gamie urządzeń Systemu T, dzięki czemu operatorzy, którzy mieli już styczność z tym systemem, odnajdą się w nim bez trudu, i to bez względu na to, jakiego interfejsu Systemu T używają.

 

[img:4]

 

Konsolety SSL System T znalazły nabywców również w naszym kraju i aktywnie pracują w stacjach telewizyjnych oraz radiowych - tak w studiach, jak i wozach transmisyjnych - a także w różnego typu instalacjach stałych.

Warto przypomnieć, że przedstawicielem Solid State Logic w Polsce jest firma Commercial Audio, która dysponuje zestawem demonstracyjnym System T, złożonym z silnika TE2, powierzchni roboczej serii S500 oraz stageboxa wyposażonego w przedwzmacniacze SuperAnalog. Serdecznie zachęca też do kontaktu, oferując możliwość zorganizowania prezentacji oraz szkoleń.

 

[img:5]
 
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

Yamaha DM7 - Co ta konsoleta może?
Więcej wiadomości