LINEAR 5 MK II 308 LTA - Nowy zestaw głośnikowy od HK Audio

LINEAR 5 MK II 308 LTA - Nowy zestaw głośnikowy od HK Audio

12 grudnia 2023, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: HK Audio
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Trudno określić firmę HK Audio mianem "mało znana", albo tym bardziej "nieznana" - chyba każdy (a już na pewno większość) z tzw. "branży" o tej firmie słyszał i wie co produkuje. Ale z drugiej strony ile osób z tejże "branży" jest w stanie wymienić z nazwy choć jedno czy dwa urządzenia lub serie sygnowane logo "HK Audio" - poza oczywiście właścicielami i użytkowaniami takich systemów? No właśnie, choć sama firma jest całkiem dobrze rozpoznawalna, to jednak tak naprawdę wiele osób nie do końca wie, co w swojej ofercie ma ten niemiecki producent.

I tu właśnie "pojawia się" (cały w bieli, a w zasadzie w czerni) równie dobrze znany w naszej branży Dawid Somlo, który niedawno dołączył do zespołu HK Audio jako osoba odpowiedzialna za sprzedaż jej produktów na rynkach Europy Wschodniej.

 

[img:3]

 

HK Audio to, jak to już było wspomniane, niemiecki producent systemów nagłośnieniowych, który ostatnimi czasy skupił się na rynku systemów mobilnych, czyli urządzeń dedykowanych DJ-om, zespołom muzycznym czy do nagłaśniania małych i średnich koncertów. Założyciele firmy, bracia Hans i Lothar Stamerowie rozpoczęli produkcję własnych kolumn głośnikowych w 1979 roku w małym sklepie w południowo-zachodnich Niemczech. Z biegiem czasu opracowali i wyprodukowali profesjonalne systemy koncertowe dla coraz większych obiektów, w tym dla widowni liczącej 50 000 i więcej osób. Obecnie systemy, które produkują w zakładach w St. Wendel w Niemczech, służą szerokiemu zakresowi zastosowań. Dzięki wysiłkom wysoko-wykwalifikowanego i oddanego zespołu liczącego ponad 200 osób, HK Audio ugruntowało swoją pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziedzinie profesjonalnego nagłośnienia w Europie.

 

[img:1]

 

Produktami HK Audio, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest seria LINEAR 5 MKII. Profesjonalne drewniane obudowy, wysokiej jakości komponenty i innowacyjne technologie sprawiają, że LINEAR 5 to najgłośniejsza rodzina głośników w swojej klasie. Szeroka gama rozwiązań o krótkim i długim zasięgu - w wersjach pasywnych i aktywnych - wraz z procesorowanymi  wzmacniaczami zapewnia profesjonalnym zespołom i realizatorom dźwięku wyjątkowo wysokiej jakości, elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie do codziennego użytku. A wszystko to zaprojektowane i wyprodukowane w Niemczech.

 

[img:4]

 

Całkiem niedawno do serii LINEAR 5 MKII dołączył jej najnowszy członek, LINEAR 5 MK II 308 LTA. Jest to zestaw głośnikowy o dalekim zasięgu, zbudowany w oparciu o 3 głośniki 8-calowe (stąd nazwa), który wypełnia lukę pomiędzy klasycznym źródłem punktowym a systemem liniowym, w formie kompaktowej tubowej kolumny głośnikowej. Przetwornik wysokotonowy  o wysokim SPL-u, z transformatorem wielokomórkowym (MCT - Multicell Transformer) umożliwia uzyskanie ogromnych odległości projekcji, przy jednocześnie swoich stosunkowo niewielkich rozmiarach i łatwej obsłudze. Można nim nagłośnić obszar do 40 metrów i do 3000 osób w zrównoważony i wydajny sposób, bez konieczności stosowania linii opóźniających. Tony niskie i średnie są odtwarzane przez trzy pionowo rozmieszczone, 8-calowe głośniki niskotonowe w obudowie tubowej.

 

[img:2]

 

Systemy LINEAR 5 MK II 308 LTA mogą być stackowane lub podwieszane, pracując pojedynczo lub w klastrze, jako headstack lub headstack klaster. W zależności od konfiguracji systemy oferują większe ciśnienie akustyczne, szerszą dyspersję (klaster), większą głębię dźwięku (headstack) lub połączenie obu zalet (headstack klaster). Aby zapewnić optymalną realizację różnych konfiguracji, dostępne są opcjonalne akcesoria, które są idealnie dopasowane do wymagań, ułatwiają obsługę podczas podwieszania, łączenia w klastry, a do tego są kompatybilne z klasyczną serią LINEAR 5.

 
więcej: hkaudio.com
Subwoofery pasywne Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > HK Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości