Transform.engine - Efekt owocnej współpracy firm DiGiCo i Fourier

Transform.engine - Efekt owocnej współpracy firm DiGiCo i Fourier

18 grudnia 2023, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Fourier Audio DiGiCo
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Po ogłoszeniu w ubiegłym miesiącu połączenia sił z gigantem z branży cyfrowych systemów miksujących, firmą DiGiCo, Fourier Audio zaprezentował urządzenie o nazwie transform.engine, znane wcześniej jako Project Core.

 

 

Nowy transform.engine, mieszczący się w obudowie o wysokości 2U i wyposażony w dwa redundantne zasilacze jest serwerem współpracującym z siecią Dante, zaprojektowanym do uruchamiania wszystkich natywnych wtyczek oprogramowania VST3 w środowisku live'owym, zapewniając najwyższej jakości efekty studyjne do zastosowań związanych z dźwiękiem live i transmisjami. W pełni kompatybilne z dowolną wtyczką VST3, która może działać w systemie Windows, nowe urządzenie zapewnia realizatorom dźwięku i twórcom dostęp do najlepszego przetwarzania na poziomie studyjnym na solidnej platformie zaprojektowanej specjalnie z myślą o rygorach i złożoności produkcji live'owych.

 

[img:1]

 

Zaprojektowany jako gotowe rozwiązanie do hostingu wtyczek transform.engine można w łatwy sposób kontrolować z poziomu zdalnej aplikacji z urządzenia z systemem Windows lub macOS, co upraszcza i znacząco przyspiesza przygotowanie systemu do pracy. Użytkownicy mogą po prostu podłączyć się do urządzenia za pomocą standardowej skrętki ethernetowej, zainstalować wtyczki i przejść do pracy z nimi. Podobnie jak produkty siostrzanej marki KLANG:technologies nowe urządzenie Fourier Audio jest w pełni zdolne do współpracy z praktycznie każdą profesjonalną konsoletą cyfrową dostępną na rynku poprzez Dante, wykorzystując do sterowania urządzeniem aplikację Windows/macOS.

Transform.engine, którego premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2024 r., będzie zawierał opcjonalny pakiet subskrypcji oprogramowania.

 

[img:3]

 

Zapraszamy producentów oprogramowania studyjnego do skontaktowania się z nami w sprawie potencjalnego zaoferowania swoich wtyczek w ramach stale rozwijającego się otwartego ekosystemu narzędzi działających w ramach transform.engine. Chcemy wprowadzić ich w zupełnie nowy segment rynku, do którego wcześniej nie mieli dostępu. Jednocześnie chcemy zaoferować realizatorom live'owym nie tylko „dobre” emulacje różnych wtyczek studyjnych, ale absolutnie najlepiej brzmiące, autentyczne wersje każdej wtyczki, jaką chcieliby mieć do dyspozycji ze świata profesjonalnych nagrań. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich.

Henry Harrod - Dyrektor generalny Fourier Audio

 

[img:2]

 

Dyrektor techniczny DiGiCo, John Stadius, bardzo blisko współpracujący z zespołem Fourier Audio, dodaje:

 

Zaprojektowanie zupełnie nowej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb platformy sprzętowej było dla naszych zespołów ekscytującym wyzwaniem. Zespół Fourier Audio przypomina mi DiGiCo na wczesnym etapie rozwoju i ten entuzjazm naprawdę zmotywował nas wszystkich do zrobienia tego. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z efektu końcowego i tego, co będzie to oznaczać dla realizatorów dźwięku pracujących live.

John Stadius - Dyrektor techniczny DiGiCo

Mediaserwery

Gdzie kupić?

Fourier Audio Fourier Audio fourieraudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości