Nowe zestawy głośnikowe serii PL firmy Q-SYS

Nowe zestawy głośnikowe serii PL firmy Q-SYS

1 lutego 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: QSC Audio
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Pięć nowych koaksjalnych zestawów głośnikowych PL-CA oferujących szeroki, symetryczny kąt dyspersji, przeznaczonych do zastosowań, w których głośniki znajdują się bliżej słuchaczy i/lub kontrolowane pokrycie nie jest wymagane, zaanonsowała firma Q-SYS. Nowe urządzenia oparte są na głośnikach niskotonowych o średnicy od 5 do 15 cali.

 

 

Oferując szerokie, symetryczne pokrycie, przy jednocześnie kompaktowej obudowie, są przeznaczone do zastosowań w systemach instalacyjnych, w których kontrolowana dyspersja nie jest wymagana. Zostały również zaprojektowane tak, aby zapewniać rozszerzoną charakterystykę w zakresie basowym, co pozwala na ich wykorzystanie w różnorakich zastosowaniach, szczególnie tam, gdzie niemożliwe lub utrudnione jest stosowanie dodatkowych rozszerzeń niskotonowych.

 

[img:2]

 

Nowe zestawy - PL-CA5, PL-CA6PL-CA8, PL-CA12 i PL-CA15 - to dwudrożne, pełnopasmowe urządzenia głośnikowe oparte na, odpowiednio, 5-, 6-, 8-, 12- i 15-calowym głośniku niskotonowym, które uzupełniają: 1-calowy driver w PL-CA5, driver 1.4-calowy w zestawach PL-CA6 i PL-CA8 oraz 3-calowe w dwóch pozostałych.

Najszerszym kątem dyspersji może pochwalić się średni z nich (CA8 - 125 stopni), pozostałe oferują dyspersję 120-stopniową (CA6), 110-stopniową (CA5), 90-stopniową (CA12) i 85-stopniową (CA15). Pasmo przenoszenia najmniejszego zaczyna się od 72 Hz, zaś największego już od 37 Hz (-10 dB), i kończy się (w każdym) na 20 kHz. Urządzenia mają obudowy ze sklejki wykończonej poliureą w kolorze czarnym i charakteryzują się stopniem ochrony IP54. Ważą od 4 kg (najmniejszy) do 23 kg (największy).

 

 

Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia modeli PL-CA, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku w systemach Q-SYS, jakiej oczekują nasi klienci. Te modele rozszerzają gamę opcji serii PL, spełniających specyficzne potrzeby w zakresie wysokiej jakości dźwięku w każdym obiekcie korzystającym z systemu Q-SYS. 

Sanjay Kulkarni - Dyrektor ds. zastosowań AV w Q-SYS

 

[img:1]
 
więcej: www.qsys.com
Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości