L-Acoustics zaprezentował serię instalacyjną Xi

L-Acoustics zaprezentował serię instalacyjną Xi

31 stycznia 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

L-Acoustics dołącza do swojej oferty nową serię Xi - rozszerzenie uznanej serii współosiowych zestawów głośnikowych X. Odwiedzający ISE 2024 będą mogli zobaczyć i usłyszeć świeżo wprowadzone na rynek modele X8i i X6i w hali 7 (stoisko 7F150), w hali 2 (stoisko 2G500) i w hali 8, w pomieszczeniu demonstracyjnym nr B4.

 

 

Seria Xi została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom każdego rodzaju instalacji, gdzie niezbędny jest najwyższej jakości dźwięk w dyskretnym formacie, emitowany przez urządzenia, które można wtopić w dowolną architekturę pomieszczenia.

 

[img:1]
L-Acoustics x6i

 

Seria Xi stanowi znaczący krok naprzód w spełnianiu różnorodnych wymagań instalacji klasy premium. Wyrafinowana konstrukcja akustyczna i fizyczna w połączeniu z mnóstwem prostych, ale przydatnych akcesoriów pozwala w każdej przestrzeni stworzyć profesjonalny dźwięk najwyższej jakości.

Germain Simon - Dyrektor ds. zarządzania produktami w L-Acoustics

 

[img:2]
L-Acoustics x6iJedną z kluczowych cech serii Xi jest technologia współosiowa, która pozwala na kompaktową konstrukcję i balans tonalny niezależnie od odległości i kąta, pod jakim znajdują się słuchacze w stosunku do osi głośnika. Technologia ta zapewnia równomierne pokrycie dźwiękiem dla odbiorców znajdujących się poza osią, eliminuje potrzebę zachowania minimalnej odległości odsłuchu i zapewnia wysoki poziom tłumienia sprzężeń. Seria Xi może pochwalić wylotami bass-refleksowymi zapewniającymi czysty dźwięk o niskich częstotliwościach i odpornością na warunki atmosferyczne IP55, dzięki czemu nadaje się do instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.

 

 [img:3]
L-Acoustics x8i

 

Zestawy X6i i X8i charakteryzują się smukłymi, opływowymi kształtami, które bezproblemowo integrują się z różnorakimi konstrukcjami architektonicznymi, zapewniając jednocześnie czysty, studyjny dźwięk. Te głośniki pasywne są wyposażone w 1.5-calowy neodymowy przetwornik wysokotonowy zainstalowany współosiowo w 6-calowym lub 8-calowym przetworniku niskotonowym, umieszczonym w obudowie typu bass-reflex. Osiowo-symetryczna 90-stopniowa dyspersja zapewnia wyrównaną charakterystykę tonalną, pozbawioną wtórnych listków w całym zakresie częstotliwości.

 

[img:4]
L-Acoustics x8i

 

Dla obydwu zestawów przygotowano po dwa presety, co pozwala im dostosować się do potrzeb akustycznych różnych projektów i współpracy z subwooferami. W swoich natywnych ustawieniach, idealnych do wzmocnienia wokalu lub w przypadku użycia z subwooferem, X6i może pochwalić się maksymalnym SPL wynoszącym 123 dB i pasmem przenoszenia do 69 Hz, podczas gdy X8i charakteryzuje się maksymalnym SPL wynoszącym 129 dB i pasmem przenoszenia aż do 67 Hz. W przypadku zastosowań samodzielnych i odsłuchu z bliskiej odległości preset X6i_50 zapewnia pełnozakresową reprodukcję dźwięku do 54 Hz i wytwarza maksymalny poziom SPL wynoszący 117 dB, zaś preset X8i_40 osiąga 43 Hz, wytwarzając maksymalny SPL wynoszący 123 dB. Połączenie nieskazitelnego, ale potężnego dźwięku i eleganckiej formy sprawia, że X6i i X8i idealnie nadają się do wzmacniania wokalu lub muzyki w małych teatrach, klubach, przestrzeniach luksusowych i hotelowych, domach modlitwy, prywatnych apartamentach i jachtach, studiach nadawczych i nagraniowych.

X6i i X8i pojawią się w sprzedaży w kwietniu tego roku.

 

Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości