Systemy konferencyjne Televic już dostępne na polskim rynku

Systemy konferencyjne Televic już dostępne na polskim rynku

19 lutego 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: TELEVIC
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Belgijska firma Televic specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu rozwiązań dla konferencji i tłumaczeń symultanicznych. Od tego roku dystrybutorem produktów marki Televic w Polsce jest firma Aplauz. Kto zaś odwiedził tegoroczne targi ISE 2024 miał okazję do zapoznania się z przekrojową ofertą tegoż producenta.

 

 

System Televic D-CERNO 2.0

Jedną z nowości zaprezentowaną w Barcelonie przez Televic jest nowa wersja systemu D-CERNO - D-CERNO 2.0. W wersji 2.0 wyjątkowa elastyczność D-CERNO została wzbogacona o funkcje hybrydowe, dzięki którym organizowanie spotkań hybrydowych jest dużo łatwiejsze. D-CERNO oferuje łatwą konfigurację, bezproblemową integrację z istniejącym kamerowym sprzętem śledzącym i sprzętem audio oraz gotowość do nagrywania za jednym naciśnięciem przycisku. System zbudowany jest w oparciu o pulpity uczestnika - dostępne w wersji stacjonarnej jak i do zabudowy - sterowane przez jednostkę centralną, która może obsłużyć do 50 takich pulpitów.

 

[img:1]

 

System Televic Plixus

Bardziej rozbudowanym systemem, np. do zastosowań kongresowych, jest Plixus. Plixus to sieć pakietowa z własnym protokołem opracowanym przez Televic, specjalnie do zastosowań konferencyjnych o znaczeniu krytycznym. Dzięki dynamicznemu przypisywaniu przepustowości oferuje gwarantowaną jakość zarówno audio, jak i wideo. W przeciwieństwie do zwykłego protokołu IP, protokół Plixus nie odrzuca pakietów audio ani wideo, aby zwolnić przepustowość. Po prostu gwarantuje dostępność wymaganej przepustowości, dzięki czemu dźwięk i obraz będą przesyłane w sieci konferencyjnej bez utraty pakietów. Dzięki temu delegaci mogą cieszyć się wysoką jakością dźwięku i obrazu przez cały czas. Sieć jest w stanie przesyłać wideo HD 1080p/60 z wyjątkowo niskim opóźnieniem mniejszym niż jedna klatka. Z kolei 64 kanały audio przesyłane są przez sieć w stanie nieskompresowanym z częstotliwością próbkowania dźwięku 48 kHz.

 

[img:2]

 

W systemie Plixus wykorzystuje się pulpity przewodowe, jak i bezprzewodowe. Wśród tych pierwszych najbardziej rozbudowane są pulpity uniCOS, zaprojektowane specjalnie dla architektury Plixus. Pulpit ten można skonfigurować zarówno dla przewodniczących, jak i delegatów. Jego funkcje obejmują dźwięk HQ, do 6 strumieni wideo z synchronizacją ruchu warg, funkcje udostępniania dokumentów i wiele innych. Dzięki odchylanemu 10-calowemu ekranowi dotykowemu wszystkie informacje audiowizualne są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 

[img:3]

[img:4]

 

System Televic UNITE

Inną nowością zaprezentowaną na ISE jest system UNITE. Unite to cyfrowy system komunikacji bezprzewodowej, który umożliwia komunikację i interakcję ze sobą w szerokim zakresie zastosowań, takich jak wycieczki z przewodnikiem, prezentacje bezprzewodowe, wspomaganie słuchania, edukacja i tłumaczenia symultaniczne oraz dystrybucja języków.

Bezprzewodowa platforma transmisji w standardzie DECT oznacza, że z systemu można korzystać bez opłat certyfikacyjnych i licencyjnych. Nie trzeba martwić się o wybieranie odpowiednich częstotliwości - zależne od regionu, w którym się pracuje - ponieważ system automatycznie kontroluje pewną i szyfrowaną transmisję. Pozwala to na równoległą integrację aż 32 grup, a szeroki zakres działania i długi czas pracy zapewniają całkowicie stabilne warunki transmisji.

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]
 

Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

TELEVIC

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > TELEVIC rozwiń listę sklepów

BeamZ Pro - urządzenia do instalacji dla profesjonalistów
Więcej wiadomości