Nowa generacja kultowych ZLX-ów Electro-Voice'a

Nowa generacja kultowych ZLX-ów Electro-Voice'a

29 lutego 2024, 14:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Electro-Voice
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Electro-Voice z przyjemnością ogłasza swoją największą premierę produktową ostatnich lat - ZLX G2, czyli drugą generację kultowej serii przenośnych zestawów głośnikowych. Opierając się na tym, co uczyniło oryginalną serię ZLX ikoną branży, linia ZLX G2 oferuje funkcje rzadko spotykane w tej półce cenowej i obejmuje modele dwudrożne w wersji aktywnej i pasywnej w rozmiarach 15", 12" oraz – nowość – 8".

 

 

Celem, który przyświecał firmie Electro-Voice w 2013 roku, gdy wprowadzał serię ZLX było danie klientom narzędzi, w postaci wydajnych, a jednocześnie przystępnych cenowo zestawów nagłośnieniowych. Zestawy te łączyły wysoką jakość dźwięku Electro-Voice z lekką, ale solidną konstrukcją oraz dużymi możliwościami konfiguracji. Użytkownicy na całym świecie szybko to zauważyli, a wydajność i niezawodność głośników ZLX sprawiły, że stały się one punktem odniesienia w branży – co zostało potwierdzone przez ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

 

[img:1]

 

Nowa seria ZLX G2 stanowi kontynuację tego sukcesu. ZLX G2, seria podstawowa wśród przenośnych systemów głośnikowych Electro-Voice, oferuje jeszcze wyższy maksymalny SPL, szerszy zakres częstotliwości, większą trwałość i rozbudowany zestaw funkcji, a także szereg ergonomicznych udoskonaleń.

Maksymalny SPL wzrósł do 129 dB (ZLX-15P-G2), a wysokiej jakości komponenty zapewniają wysoką wydajność akustyczną. Woofer niskotonowy i driver wysokotonowy współpracują z opatentowanym falowodem SST, obniżając zakres przenoszonych częstotliwości i zapewniając równomierne pokrycie dźwiękiem w płaszczyźnie wertykalnej i horyzontalnej – a wszystko to przy bardziej kompaktowej obudowie. Zestawy głośnikowe ZLX G2 są w pełni godne nazwy Electro-Voice.

 

 [img:2]

 

Aktywne modele ZLX G2 są zasilone elektroniką marki Dynacord – siostrzanego brandu Electro-Voice. Wydajne wzmacniacze klasy D o mocy 1000 W są zintegrowane z czterokanałowym mikserem cyfrowym z procesorem efektów. Mikser wyposażono w dwa gniazda combo XLR/TRS (w tym jedno z zasilaniem Phantom) oraz wejście Hi-Z, które pozwala na podłączenie instrumentu bezpośrednio, bez konieczności użycia DI-boksa. Na pokładzie znajdują się również takie narzędzia, jak rozbudowane EQ, automatyczne tłumienie sprzężeń, ducking, kompresja oraz presety brzmieniowe dla instrumentów i mikrofonów.  

 

[img:5]

 

Procesor DSP zawiera funkcję linii opóźniającej do zastosowań eventowych i konferencyjnych. Dostępnych jest pięć presetów brzmieniowych: Music, Live, Speech, Club i FRFR (Full Range, Flat Response). Nowością w ZLX G2 jest ustawienie FRFR, które oferuje neutralną charakterystykę częstotliwościową do współpracy z gitarowym procesorem modelującym i symulatorem kolumny gitarowej. Głośniki aktywne ZLX G2 zawierają również presety dla współpracy z subwooferami serii ELX200 i EKX. Ponadto filtry górnoprzepustowe dostępne w procesorze DSP pozwalają na współpracę z dowolnymi subwooferami. Dodatkowo istnieje możliwość blokady ustawień, dzięki czemu jest pewność, że impreza odbędzie się bez niespodzianek.

 

[img:4]

 

Wszystkimi tymi funkcjami można sterować i monitorować zdalnie, za pomocą aplikacji Electro-Voice QuickSmart Mobile, dostępnej dla systemów iOS i Android. Aplikacja umożliwia parowanie i grupowanie do sześciu przenośnych głośników Electro-Voice, wyposażonych w Bluetooth, w dowolnej kombinacji. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala bezprzewodowo połączyć dwa głośniki ZLX G2 i odtwarzać muzykę w trybie True Wireless Stereo. Bez aplikacji również można kontrolować parametry zestawu za pomocą pokrętła i wyświetlacza. Nowy, kolorowy wyświetlacz LCD jest większy i ma wyższą rozdzielczość, oferując wyraźny i przejrzysty widok ustawień systemu. 

 

[img:6]

 

Obudowy głośników wykonane są z wytrzymałego polipropylenu, a ich nowa konstrukcja wewnętrzna zapewnia dodatkowe wzmocnienie. Symetryczne boki o kącie 55° pozwalają korzystać z zestawów w funkcji monitora, umożliwiając użytkownikom odsłuch, ale jednocześnie ułatwiając dostęp do wzmacniacza i panelu sterowania. Opcja ustawienia kick-back pozwala wersjom 12" i 15" na granie w górę pod kątem 23°. Obudowy zostały przeprojektowane tak, aby przy ustawieniu bezpośrednio na subwooferze (bez użycia sztycy) grać prosto do przodu.

 

[img:7]

 

Dostępne jest wiele akcesoriów montażowych do stałej instalacji głośników ZLX G2: uchwyt ścienny w kształcie litery U umożliwia montaż modeli 12" i 15" w pionie lub poziomie; uchwyt ścienny z długim ramieniem dla wersji 12" i 15" umożliwia montaż pionowy z regulacją nachylenia; uchwyt ścienny z krótkim ramieniem dla wersji 8" umożliwia montaż pionowy. Dla każdego modelu dostępny jest pokrowiec z płaską górną powierzchnią, ułatwiającą ustawianie głośników jeden na drugim. 

 

[img:3]
 

Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości