MESSE2012: Nowości AVID!

MESSE2012: Nowości AVID!

28 marca 2012, 00:00
Producent: AVID
Dystrybucja: Music Info

[img:1]

Stoisko AVID na tegorocznych targach Musikmesse we Frankfurcie kusiło nowościami, które na pewno zainteresują wszystkich zwolenników programu Pro Tools. Dwie nowe wersje: Pro Tools Express i Pro Tools M-Powered 9 mogą zrobić na rynku spore zamieszanie!


PRO TOOLS EXPRESS

Na stoisku AVIDA można było przetestować nowego Pro Toolsa Express. Co różni go od nowego Pro Toolsa 10? Okazuje się że silnik programu jest taki sam jak w najwyżej wersji czyli Pro Tools 10. To dobra wiadomość dla wszystkich którzy cenią sobie stabilność nowej 10ki.

Pro Tools Express posiada ograniczenia w ilości śladów do rejestracji oraz ilości tracków w sesji. Nowa platforma będzie dostępna tylko w zestawach z Mbox 3 i Mbox 3 Mini. Mbox Pro Będzie dostępny tak jak do tej pory z Pro Tools 9 (z bezpłatnym update do pełnej wersji 10). Nowy PT Express tak jak aktualna 10ka jest kompatybilny z plikami o rozdzielczości 32 bitów. Jego maksymalne przetwarzanie podczas nagrywania i odtwarzania to 96kHz. Za jednym razem nagramy do 4 ścieżek audio a największa sesja pomieści 16 śladów audio. Do dyspozycji jest także 16 tracków MIDI, 8 auxów, 16 szyn bus i 1 track video. na pokładzie mamy 3 instrumenty wirtualne z wyborem setek brzmień oraz ponad 25 efektów, procesorów dźwięku i innych wtyczek użytkowych.

Także i w tej platformie znajdziemy edytor notacji nutowych bazujący na platformie Sibelius, kompresję i ekspansję czasową plików Elastic Time oraz transpozycję tonacji Elastic Pitch. Pro Tools Express posiada kompensację opóźnienia i wiele innych funkcji z dotychczasowych wersji Pro Tools. Dla wszystkich posiadaczy Pro Tools Express dostępny będzie także Crossgrade do pełnej wersji Pro Tools 10.

[img:2]

[img:3]

Porównanie Pro Tools Express z innymi wersjami

 [img:4]

[img:5]

 [img:6]

[img:7]


PRO TOOS M-POWERED 9

Na targach AVID ogłosił również promocję na Pro Tools M-Powered 9. Ta popularna wersja Pro Toolsa jest kompatybilna z interfejsami spod znaku M-Audio który jest częścią grupy AVID. Pro Tools MP 9 będzie dostępny teraz w rewelacyjnej cenie w wersji pudełkowej oraz w zestawach bundle z popularnymi interfejsami M-audio. Będzie to nie lada gratka dla dotychczasowych użytkowników interfejsów M-audio oraz dla wszystkich którzy rozważają zakup karty z profesjonalnym oprogramowaniem.

Przeglądaj pełną specyfikację PTMP 9

[img:8]

[img:9]


Kompatybilność PTMP 9 z interfejsami M-audio dla Windows i Mac

* Audiophile 192
* Audiophile 2496
* Audiophile USB
* Fast Track II
* Fast Track C400
* Fast Track C600
* Fast Track Pro
* Fast Track Ultra
* Fast Track Ultra 8R
* Fast Track USB
* FireWire 1814
* FireWire 410
* FireWire Audiophile
* FireWire Solo
* JamLab
* KeyStudio 49i
* M-Audio Black Box
* M-Audio Ozone
* MobilePre USB
* NRV10
* Ozonic
* Producer USB Microphone
* ProFire 610
* ProFire 2626
* ProFire Lightbridge
* ProjectMix I/O
* ProKeys Sono 61
* ProKeys Sono 88
* Torq Conectiv
* Torq Xponent
* Transit
* Avid Vocal Studio
* Avid Recording Studio
* Avid Key Studio
* Venom

Kompatybilność PTMP 9 dla Windows (karty PCi nie kompatybilne ze slotami PCIe)

* Delta 1010
* Delta 1010LT
* Delta 44
* Delta 66

<span class=[img:1]" width="600" /> 

 

Aktualizacja Pro Tools M-Powered 9.0.5 dla Windows 7 i Mac OSX 10.6 i 10.7

 

Czytaj więcej...


Na tegorocznej edycji międzynarodowych targów muzycznych Winter NAMM w Anaheim w Kalifornii, brytyjski magazyn Sound on Sound ogłosi...
Nowe wersje programu Pro Tools 10 oraz HDX, zapewniają jeszcze lepszą wydajność, jakość dźwięku i innowacyjne możliwości,...


Oprogramowanie i DAW DAW

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > AVID rozwiń listę sklepów

Studio

Sennheiser ACCENTUM Plus Wireless już w sklepach
Więcej wiadomości