Nowe perkusjonalia od Pearl

Nowe perkusjonalia od Pearl

10 maja 2012, 08:36
Producent: Pearl

Światowej klasy producent instrumentów perkusyjnych oraz hardware’u, firma Pearl, zaprezentowała na ostatnich konferencjach prasowych kilka nowych perkusjonaliów.


Drewniane bloczki koncertowe

[img:1]


Bloczki z serii Elite zostały zaprojektowane ponownie tak, aby brzmiały jeszcze czyściej, z większym rezonansem oraz atakiem. Dostępne w trzech wariantach (niski, średni oraz wysoki ton) bloczki stworzone zostały z drewna typu Para, a wykończone przeźroczystym lakierem. Bloczki nadadzą się perfekcyjnie zarówno do orkiestry jak i kapeli nie mówiąc oczywiście o zespołach bębniarskich.


Kastaniety

[img:2]

Nowe kastaniety zostały nieco skrócone w wyniku czego można wykonywać niektóre rytmy o wiele precyzyjniej. Para tych kastanietów została stworzona z drewna typu Chin Chan, a uchwyty mogą być używane również do uderzenie ich o siebie co sprawia, że instrument ten posiada podwójne zastosowanie. Każdy egzemplarz tego instrumentu wyposażony został również w pokrowiec z zamszu.

 

Dzwonki

[img:3]


Nowym wynalazkiem Pearl jest zestaw dzwonków, które możemy montować do dowolnego instrumentu cajon. Dzwonki o rozmiarze 2” są dostępne w wersji stalowej bądź miedzianej, a sam montaż jest bardzo łatwy i nie powoduje żadnych niechcianych przydźwięków. Co ważne, w zestawie znajduje się specjalna śruba, która pozwoli nam na dociśnięcie bądź poluzowanie dzwonków dając nam różną głośność. Instrument ten można zamontować także do gitary bądź jakiegoś bębna dając nigdy wcześniej niespotykane możliwości brzmieniowe. Każdy egzemplarz sprzedawany jest z zamszowym pokrowcem.

 

Drewniany Cajon

[img:4]


Wynalazek ten to drewniany bloczek, który możemy zamontować na boku dowolnego instrumentu cajon. Na instrumencie tym gra się ręką, używając do tego strony uderzanej co daje piękny dźwięk. Cajon Wood Block sprzedawany jest wraz z ramieniem do montażu o długości 3/8”.

Akustyczne Perkusjonalia Pozostałe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości