Intunative: najnowsza aplikacja muzyczna na tablety.

Intunative: najnowsza aplikacja muzyczna na tablety.

29 grudnia 2014, 09:00
Producent: Surface Tension

[img:1]

Młoda, irlandzka firma Surface Tension zapowiedziała wydanie nowej aplikacji do kreacji muzyki zwanej Intunative dla tabletów iOS i Android.

Surface Tension to firma składająca się z dwóch osób. Są nimi Simon Kenny i Patrick McGlynn, a Intunative to ich pierwsze dzieło. Aplikacja ta zainspirowana jest pracą doktorską McGlynn’a pt. „Interaction Design for Digital Music Instruments”. Simon Kenny, absolwent BA Music Tech i laureat nagrody Student Entrepreneur z tego samego uniwersytetu jest głównym projektantem i developerem aplikacji.

Intunative łączy syntezę dźwięków, sampling i kontrolę dotykową w przejrzystym interfejsie graficznym, zaprojektowanym tak, by oferować zdolność kształtowania dźwięku w czasie rzeczywistym. Wykrywa on ruch palców i wykorzystuje czujniki tabletu dla ekspresji dźwięku.

Co więcej, aplikacja oferuje również szeroki zbiór programów dźwięków, wliczając w to drony, industrialne bębny, syntezatory lo-fi czy hip hopowy sampler. Kolekcję będzie można rozszerzać przez nowe internetowe zakupy. Każdy program dźwięków pozwala na zmianę skali, tonacji, zasięgu oktaw oraz tempa.

Interfejs graficzny różni się nieco dla różnych programów, co pozwala użytkownikowi na eksperymentowanie z różnymi sekwencjami ruchów przewidzianymi przez producentów. Interfejs oferuje również możliwość wyboru motywu graficznego i wyświetlanie graficznych pomocy, jak siatka, podświetlanie padów, itp.

Intunative powinien być dostępny z Google Play dla tabletów Android 22 grudnia oraz w wersji dla iPadów ze sklepu AppStore w marcu 2015. Surface Tension planuje również uwzględnić obsługę zewnętrznych urządzeń (jeżeli pozwoli na to nowy system OS 5), a ponadto stworzenie wersji na Mircosoft Surface i edycji developerskiej, pozwalającej na autorskie tworzenie nowych programów dźwiękowych.

 

Oprogramowanie i DAW DAW Oprogramowanie DJ IOS Online Inne

Gdzie kupić?

Surface Tension

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Surface Tension rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia AstroLab - awangardowa klawiatura sceniczna
Więcej wiadomości