Gretsch USA Broadkaster Drums zwyciązcą M.I.P.A. 2015

Gretsch USA Broadkaster Drums zwyciązcą M.I.P.A. 2015

20 maja 2015, 10:00
Producent: Gretsch Drums

W latach dwudziestych XX wieku firma Gretsch w swojej nowojorskiej fabryce udoskonaliła projekt pierwszego laminowanego, trójwarstwowego korpusu bębna. Korpus ten był względnie cienki, jednak nie wykorzystywał wzmacniających obręczy dzięki wytrzymałej strukturze laminowanej sklejki. Rezultatem były bębny o bogatym, rezonującym i muzykalnym brzmieniu, które w ciągu nadchodzących dekad zyskało status niemalże legendy.

Seria Gretsch „Broadkaster” bazująca na tej konstrukcji zdobyła ogromne uznanie i reputację. Teraz, po wielu latach, firma ponownie przedstawia serię Broadkaster stworzoną przez połączenie osiągnięć tamtych lat z najnowocześniejszą technologią. Pomysł ten od razu spotkał się z uznaniem branży muzycznej na świecie. Najnowszy zestaw zwyciążył w kategorii najlpeszy zestaw perkusyjne podczas rozdania nagró M.I.P.A. 2015. Gratulujemy!

[img:1]

Współczesne korpusy Broadkaster zbudowane są z drewna północnoamerykańskiego klonu/topoli/klonu. Każdy z nich posiada łączenie typu scarf joint na wewnętrznej warstwie, zapewniające wyższą wytrzymałość tym cienkim i muzykalnym korpusom, nie wykorzystującym wzmacniających obręczy.

[img:2]

Nowe bębny są ręcznie wykończone i posiadają krawędzie reverse roundover bearing edge na centrali i tomach. Dzięki ekskluzywnemu dla firmy Gretsch promieniowi, wnętrze korpusu kończy się wyżej i zaokrąglone jest do dołu i na zewnątrz – zwiększa to powierzchnię styku między krawędzią i naciągiem, co skutkuje głębokim i ciepłym brzmieniem. Werble Broadkaster posiadają tradycynje krawędzie 30º, nachylone do wnętrza bębna.

Tomy i werble wyposażone są w stalowe obręcze 302 o podwójnym kołnierzu (double-flanged). Zbliżone są one do oryginalnych obręczy „stick shopper” z lat 50-tych, wykonane są jednak z cięższej stali. Grubsze krawędzie pozwalają na kontrolę wydźwięków i ochronę pałek.

[img:3]

Zestawy Broadkaster dostępne są w dwóch konfiguracjach hardware’owych: standard oraz vintage. Konfiguracja standard uwzględnia wytrzymałe lugi, ostrogi i systemy zawieszeń GTS od Gretsch, vintage natomiast zawiera komponenty wykorzystane w zestawach Gretsch z lat 50-tych.

Nowe zestawy dostępne są w kolorach Antique Pearl Nitron (AP), Anniversary Sparkle Nitron (ASP), Satin Copper Lacquer (SCP) i Satin Classic Maple Lacuqer (SCM) oraz szeregu konfiguracji. 

Akustyczne Zestawy perkusyjne

Gdzie kupić?

Gretsch Drums Gretsch Drums www.gretschdrums.com

Dystrybucja w Polsce:

GEWA Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Strzelecka 44/4 45-525 Opole

Sklepy muzyczne > Gretsch Drums rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości