Roland TD-11KV Special Edition - Świetne uzupełnienie oferty

Roland TD-11KV Special Edition - Świetne uzupełnienie oferty

5 sierpnia 2016, 10:00
Producent: Roland

Firma Roland wprowadziła do swojej oferty nowy zestaw perkusyjny. Najnowszym i trzecim modelem bardzo popularnej serii jest TD-11KV Special Edition. Jeżeli więc jesteś perkusistą i potrzebujesz elektronicznego instrumentu, powinieneś bliżej przyjrzeć się wszystkim trzem modelom serii TD i wybrać ten, który będzie najbardziej spójny z techniką Twojej gry.

Najbardziej budżetowym rozwiązaniem jest Roland TD-11K. Jego zasadniczą zaletą jest to, że posiada on bardzo trwałe gumowe pady. Dodatkowo, pomimo stosunkowo niskiej ceny, wciąż wyposażony jest w technologię SuperNatural znaną z serii V-Drums.

 

[img:1]

 

Następnym krokiem jest TD-11KV. Ma on nieco inaczej wykończone pady. Ponadto, wyposażony jest w dedykowane talerze crash i ride z serii V-Drums. Do tej pory kolejnym wyższym modelem był TD-25K, jednak różnica w cenie tych zestawów była dość znaczna. W efekcie - firma Roland zdecydowała się wprowadzić do swojej oferty model, który łączyłby właściwości ich obu. W ten właśnie sposób powstał zestaw TD-11KVSE.

Jest to znakomite połączenie możliwości brzmieniowych obu tych modeli. Ponadto producentom udało się niemal idealnie wypośrodkować cenę instrumentu, uzupełniając w ten sposób pewną lukę cenową. Z uwagi na fakt, że perkusiści mają zwykle swoje preferencje odnośnie osprzętu perkusyjnego - zestaw nie zawiera mechanizmu stopy, statywu na hi-hat oraz stołka.

 

[img:2]

 

Dźwięk i wygląd padów mogą wydawać się tu znajome, jednak w 11KVSE można zaobserwować garść naprawdę ciekawych ulepszeń. Przede wszystkim, zamiast padów CY-5 oraz FD-8, nowy zestaw posiada hi-hat VH-1, który cechuje się ulepszoną konstrukcją i zdecydowanie lepszymi waloram brzmieniowymi. Pasuje on również do perkusji akustycznych. Ponadto, w zestawie TD-11KVSE wszystkie pady można rozłożyć nieco szerzej, co umożliwia np. wstawienie dodatkowego pada typu V. Jest to bardzo poręczne, zwłaszcza że w zestawie znajduje się nowy crash CY-12C, który nad wyraz wiernie odwzorowuje naturalne pionowe ruchy talerza.

Jeżeli chodzi o wykończenie i ogólne wrażenia z gry, Roland TD-11KV Special Edition to w swojej kategorii cenowej zdecydowanie najlepsza perkusja elektroniczna, która znakomicie odwzorowuje właściwości akustycznego instrumentu.

 

Czytaj także: Roland zaprezentował nowości V-Drums

 
Elektroniczne Zestawy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości