Efnote Pro - Perkusja na miarę największych koncertów

Efnote Pro - Perkusja na miarę największych koncertów

24 kwietnia 2023, 11:00
autor: Mateusz Wiewióra
Producent: EFNOTE
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Celem producentów perkusji elektronicznych jest jak największe zbliżenie się brzmieniem do zestawów akustycznych. Firma Efnote wydaje się być jedną z tych, które znajdują się na czele peletonu. Ich nowy model Pro ma być brzmieniowo bardzo blisko upragnionego celu. Efnote PRO to elektroniczny zestaw perkusyjny przeznaczony przede wszystkim do użytku scenicznego i studyjnego, z racji m.in. bardzo innowacyjnego stage boxa. Zapraszamy po więcej szczegółów i relację prosto z NAMM. 

 Efnote Pro - profesjonalny zestaw perkusji elektronicznej 

 

Efnote PRO to nowy flagowy elektroniczny zestaw perkusyjny ogłoszony na targach NAMM 2023 przez Efnote - japońską markę, która założoną została przez byłych pracowników firmy Roland i ATV. Najnowszy instrument jest przeznaczony do użytku scenicznego, z racji m.in. bardzo innowacyjnego stage boxa. Model PRO ma być pierwszym zestawem elektronicznym zaprojektowanym specjalnie do użytku na scenie, dzięki aż 12 wyjściom XLR dającym naprawdę ogromne możliwości. W rezultacie Efnote można podłączyć do miksera tak, aby zapewnić indywidualne wyjścia dla prawie każdego bębna i talerza. Ma to odwzorować zestaw akustyczny gdzie możemy miksować oddzielnie każdy bęben i talerz.

 

[img:1]

[img:2]

 
 
Najnowszy model jest wyjątkowy spośród tego typu zestawów, ponieważ w rzeczywistości składa się z dwóch części – dużej jednostki bazowej zwanej stage boxem oraz kompaktowego modułu z dużym kolorowym ekranem dotykowym. Jest to super rozwiązanie, które pozwala schować całe okablowanie nisko na podłodze, podczas gdy moduł sterujący można umieścić blisko siebie, np. zamontować pod hi-hatem. Oprócz ogromnego 12-kanałowego interfejsu, moduł PRO ma wszystkie standardowe wejścia/wyjścia. Dzięki łączność Bluetooth możemy grać z muzyką, a 5-pinowe wyjście MIDI może okazać się bardzo pomocne przy wykorzystywaniu instrumentu w studio.
 
 

[img:3]

[img:4]

 
 
Pierwsze egzemplarze nowego modelu Pro zostaną wyprodukowane w kwietniu, natomiast masowa produkcja ma mieć swój początek już w czerwcu. Dokładne ceny za zestaw nie są jeszcze znane lecz na pewno instrument będzie droższy od dotychczasowego zestawu nr.1 w ofercie czyli Efnote 7. Cena końcowa może być naprawdę różna z racji tego, że Efnote Pro można konfigurować na wiele sposobów, tak jak ma to miejsce w przypadku akustycznych zestawów perkusyjnych najwyższych serii.
 
 

[img:5]

[img:6]
 
więcej: ef-note.com
Elektroniczne Zestawy Moduły brzmieniowe

Gdzie kupić?

EFNOTE EFNOTE ef-note.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość
Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości