Nagrody Grammy dla załogi DW za wybitny wkład nagraniowy

Nagrody Grammy dla załogi DW za wybitny wkład nagraniowy

13 lipca 2018, 12:00
Producent: DW DRUMS

Hal Blaine i Joseph "Zigaboo" Modeliste z zespołem The Meters dostąpią honorowego zaszczytu otrzymania nagród The Lifetime Achievement Award, podczas gali "GRAMMY Salute to Legends", która odbędzie się 14 lipca 2018 roku w Dolby Theatre (Los Angeles).

Grupa The Meters oraz Zigaboo obchodzą w tym roku 50tą rocznicę pracy artystycznej. Nagroda, którą wręczą artystom, została przyznana za całokształt działań artystycznych na przełomie 50 lat. Opłacało się czekać te pół wieku, choć samo czekanie z pewnością nie przyniosło by takiego sukcesu, który muzycy okupi ciężką, wieloletnią pracą.

 

[img:1]

Joseph "Zigaboo" Modeliste

 

Joseph "Zigaboo" Modeliste zajął 18 miejsce w głosowaniu na najlepszego perkusistę wszech czasów magazynu "Rolling Stone", które odbyło się w roku 2016. "Zigaboo" ma na swym koncie współpracę m.in. z: Keithem Richardsem, Robertem Palmerem, czy Dr. Johnem.

Jeśli chodzi natomiast o sylwetkę Hal Blaine, współpracował z wieloma legendarnymi artystami (jak podają źródła, ponad setką najbardziej znanych), m.in: Frankiem Sinatrą, The Beach Boys, czy Elvisem Presleyem. Ponad 40 przebojów nagranych przy współpracy z Halem zajmowało pierwsze miejsca na listach przebojów.

 

[img:2]

Hal Blaine

 

Co ciekawe, Hal Blaine wykreował wiele charakterystycznych groove'ów, znanych obecnie w muzyce rozrywkowej. Był też wiodącym perkusistą słynnego "The Wrecking Crew" (najwybitniejsza grupa muzyków sesyjnych nagrywających dla gwiazd światowego show biznesu).

Obu Panom gratulujemy serdecznie, ciesząc się tym, że za chwilę i u nas zostaną przyznane tegoroczne "Polskie Nagrody Perkusyjne". Może to nie aż taki prestiż jak nagrody amerykańskie, no ale cóż... pozostaje żartobliwe stwierdzenie: "Jak gramy, takie mamy Grammy..."

 

Akustyczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

DW Drums Polska - PMI sp. z o.o.

adres:
ul. Madalińskiego 11A 30-303 Kraków

Sklepy muzyczne > DW DRUMS rozwiń listę sklepów

Perkusja

Mariusz Mocarski endorserem HingeStix
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz