Dibox'owy raj od Radial Engineering

Dibox'owy raj od Radial Engineering

30 stycznia 2019, 09:00
Producent: Radial

Chyba każdy, kto w swoim życiu miał styczność z realizacją dźwięku koncertowego, jak i studyjnego spotkał się z pojęciem Di-Boxa. To niepozorne urządzenie jest w stanie rozwiązać wiele problemów natury połączeniowej, a jego jakość wykonania i trwałość są niezwykle istotnymi rzeczami, przynajmniej w wymagających warunkach koncertowych.

W skrócie, zazwyczaj ich zadaniem jest przyjęcie niezbalansowanych sygnałów o wysokiej impedancji (klawisze, gitary) i przekształcenie ich na zbalansowane sygnały niskiej impedancji, które mogą być przesyłane na dalekie odległości bez degradacji sygnału. Jednym z niekwestionowanych liderów w zakresie produkcji Di-Boxów jest firma Radial. W jej ofercie znajdziemy całe multum tego typu urządzeń.

Pasywne DI nie wymagają zasilania i są jednym z najbardziej popularnych wyborów wśród muzyków i inżynierów dźwięku. (np. JDI, JDI Stereo, ProDI, JD6).

 

[img:1]

 

Aktywne DI zazwyczaj zasilane są bateryjnie lub przy pomocy zasilania phantom, zapewniają dodatkową regenerację sygnału (aktywny bufor). (np. J48, J48 Stereo, Pro48)

 

[img:2]

 

Digital DI to ciekawa wersja Di-Boxa, która przyjmuje sygnał cyfrowy i podaje zbalansowane wyjścia analogowe. W ofercie firmy Radial znajdują się wersje korzystające ze źródeł USB, Bluetooth czy protokołu Dante. (USB-Pro, BT-Pro, DiNET DAN-RX)

 

[img:3]

 

Amp DI umożliwiają “wpięcie” pomiędzy wyjście wzmacniacza gitarowego, a głośnik. W ten sposób pozwalają na przechwycenie czystego sygnału wzmacniacza. Firma Radial produkuje również tzw. load-boxy, czyli aktywne attenuatory sygnału, które zarówno obniżają sygnał przechodzący do kolumny lub całkowicie ją zastępują. (JDX 48, Headload, Headload Prodigy)

 

[img:4]

 

Multimedia DI to tradycyjne di-boxy, które wyposażone zostały w różnorakie wejścia dla uniwersalnych zastosowań multimedialnych. (np. ProAV1, Trim-Two, JPC)

 

[img:5]

 

W ofercie firmy Radial znajdują się także preampy instrumentalne połączone z DI (np. AC-Driver, Bassbone V2), oraz zestawy di-boxów montowane w obudowach rack (np. JD6, ProD8). Producent przygotował również ciekawostkę dla fanów lampowego brzmienia - lampowy Di-Box “FireFly” zbudowany w oparciu o lampę 12AX7 pracującą w klasie A.

 

Di Boxy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Shure Nexadyne - innowacja w technice mikrofonowej
Więcej wiadomości