TOP 5: Vinnie Colaiuta - najlepsze video naszym zdaniem.

TOP 5: Vinnie Colaiuta - najlepsze video naszym zdaniem.

7 maja 2020, 10:00
Producent: Gretsch Drums

W kolejnej odsłonie naszego cyklu Topowy Wykon przyjrzymy się nagraniom z udziałem Vinniego Colaiuty. Biorąc pod uwagę jak wszechstronny jest to muzyk - dobór wykonań do naszego zestawienia nie był łatwy.

 [img:1]

 

1. Vinnie Colaiuta: Modern Drummer Festival

Modern Drummer Festiwal odbywał się pomiędzy 1987 a 2011 rokiem i gościł na swojej scenie wielu wybitnych perkusistów - w tym Vinniego Colaiutę. Podczas swojego występu w 2000 roku wystąpił z autorskim składem prezentując bardzo ciekawe kompozycje. Nie zabrakło oczywiście miejsca na bardzo efektowne solo, które bardzo często jest "spisywane" przez perkusistów.

 

 

2. Chick Corea, John Patitucci & Vinnie Colaiuta - Blue Note, Tokyo 1992

Spoglądając na miniaturkę można odnieść wrażenie, że będziemy mieli do czynienia z filmem akcji, a nie koncertem jazzowym. To mylne wrażenie zostaje zatarte już w pierwszych minutach nagrania, a niesamowite zrozumienie muzyczne w połączeniu z największymi umiejętnościami sprawiło, że koncert w tokijskim Blue Note stał się w pewien sposób kultowy - nie tylko w związku z palącym papierosy na scenie Vinnie'm.

 

 

3. Sting - Seven Days

Głównym założeniem w przypadku utworu Seven Days było stworzenie partii perkusji, która sprawi wrażenie granej na 4/4 mimo, że utwór napisany jest na 5/4. Dzięki świetnej grze Colaiuty - cel został w pełni osiągnięty, a do dnia dzisiejszego zagranie tego utworu stanowi problem dla wielu osób grających na perkusji.

 

 

4. Vinnie Colaiuta: Legendary Appearance Zildjian Days - 1984

Vinnie Colaiuta używający w obu dłoniach matched grip - to niecodzienny widok. Podczas Zildjian Days w 1984 roku pokazał, że rodzaj chwytu nie ma dla niego większego znaczenia, a klimat utworów wykorzystanych podczas prezentacji oddaje w pełni charakter ówczesnych trendów muzycznych.

 

 

5. Vinnie Colaiuta - Subway

Ostatnie wideo nie zawiera solówki perkusji, ale z perkusyjnego punktu widzenia jest naprawdę świetnie zagrane. Użycie marszowego rytmu na werblu bardzo dobrze "osadza" cały utwór i stanowi odpowiednio dobrany wstęp do właściwego groovu. 

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Perkusyjne profile na Instagramie godne uwagi
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz