Perkusyjne TOP 5: Steve Gadd - najlepsze video naszym zdaniem

Perkusyjne TOP 5: Steve Gadd - najlepsze video naszym zdaniem

30 kwietnia 2020, 10:00

Gwiazda dzisiejszej odsłony naszego cyklu Topowy Wykon pojawiła już się w odcinku poświęconym Dave Wecklowi. Prawdziwa legenda  - Steve Gadd - ma na swoim koncie wiele niesamowitych występów, co nie pomagało w wybraniu materiałów do poniższego zestawienia z jego udziałem.

 [img:1]

  

1. Steve Gadd drum solo (Java Jazz fest 2008)

Java Jazz Festiwal jest jednym z większych festiwali jazzowych na świecie, a odbywa się w indonezyjskiej Dżakarcie. Gadd wystąpił na festiwalu m.in. w 2008 roku będąc członkiem Joe Sample & The Crusaders. Solo jakie wykonał podczas tamtejszego koncertu przekroczyło już 500 tysięcy odsłon na platformie YouTube i nie ma się czemu dziwić - jest ono najwyższych lotów.

 

 

2. Steve Gadd - Love for Sale

The Making Of Burning For Buddy było projektem angażującym wielu świetnych perkusistów jak Dave Weckl, Steve Smith czy Neil Pert. W gronie wykonawców nie zabrakło oczywiście miejsca dla Steva Gadda, który wykonał standard jazzowy pt. Love for Sale. Nagranie jest niezwykle energetyczne, potwierdzając klasę naszego dzisiejszego bohatera i jego łatwość w odnajdywaniu się w każdej formacji muzycznej - niezależnie czy to trio czy big band.

 

 

3. Steve Gadd: Rosario Drum Solo - 1986

Manhattan Jazz Quintet to zespół, którego Steve Gadd był członkiem w latach 1983 - 1987. Rok wcześniej podczas koncertu w japońskim jazz clubie Pit Inn grupa wystąpiła w składzie: Steve Gadd - Lew Soloff - George Young - Eddie Gomez - David Metthews. Solo Steva wykonane podczas utworu Rosario jest niezwykle melodyjne i zawiera klasyczne dla niego rytmy latynoamerykańskie. 

 

 

4. Steve Gadd - Big solo in "Sicily", Lugano 1992

Chick Corea po raz kolejny pojawia się w naszym cyklu i jest to obecność w pełni zasłużona. Solo Gadda w utworze Sicily podczas Estival Jazz Lugano w 1992 roku zainspirowało Chicka do wystąpienia w charakterze perkusjonalisty. To co wyszło z z tego bardzo ciekawego połączenia jest do zobaczenia poniżej.

 


 

5. Steve Gadd - Richard Tee - Will Lee: Funk Groove

Jazz, Latin czy Funk - dla Steva Gadda nie ma to większego znaczenia, ponieważ każdy z tych stylów wykonuje na najwyższym możliwym poziomie. Nagranie Funk Groove pochodzi z wydawnictwa Steve Gadd - In Session zawierającego nagrania w wielu gatunkach muzycznych. Mocno osadzony groove z wyraźnymi akcentami to coś, w czym Gadd czuje się jak ryba w wodzie.

 

 

Topowy Wykon: Vinnie Colaiuta

 

Akustyczne

Perkusja

Pad perkusyjny zamiast pełnowymiarowej perkusji?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz