Topowy Wykon: Cezary Konrad

Topowy Wykon: Cezary Konrad

24 lipca 2020, 11:00

Mimo faktu, że perkusja nie była jego głównym wyborem, to został jednym z najlepszych perkusistów w Polsce. W kolejnym odcinku zaprezentujemy nasze zestawienie wykonań Cezarego Konrada.

 [img:1]

 

1. KRZYSZTOF HERDZIN TRIO (fr.) Cezary Konrad solo

Solo Konrada wykonane podczas koncertu Krzysztof Herdzin Trio jest bardzo ekspresyjne i nie brakuje w nim szybkich przebiegów po całym zestawie. Duża waga talerzy oraz wykorzystanie podwójnej stopy pomogły osiągnąć świetny efekt, co doceniła zgromadzona na koncercie publiczność. 

 

 

2. Fryderyki 2014 - "Night in Calisia" - Włodzimierz Pawlik, Cezary Konrad, Paweł Pańta i Randy Brecker

Night in Calisia to album studyjny autorstwa Randy’ego Breckera i Włodka Pawlika z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. W 2014 roku zdobył on Nagrodę Grammy w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego", a poniższe wideo zawiera utwór z nagrodzonego krążka. Na perkusji oczywiście bohater dzisiejszego odcinka.

 

 

3. Cezary Konrad Trio @ Skwer, Warszawa 2011-03-06

Cezary Konrad, podobnie jak Keith Carlock, postawił na trio z gitarą elektryczną, a takie zestawienie to gwarant dużej dawki energii i mocnego uderzenia. Mimo, że nagranie nie zawiera solówki perkusji jest świetnym materiałem do poszerzenia swojego perkusyjnego słownika.

 

 

4. Cezary Konrad performs at his masterclass, Minsk, Belarus 26.09.2010

Polski perkusista prowadzący warsztaty perkusyjne na Białorusi to niecodzienny widok. W 2010 roku Cezary Konrad poprowadził swój masterclass w Mińsku, a oprócz przekazania dużej dawki wiedzy w teorii, nie zabrakło także miejsca na praktykę. Niesamowite solo z poniższego nagrania to coś, co po prostu trzeba zobaczyć.

 

 

5. Krzysztof Herdzin Trio - Dolphin Dance / Żagań 2012

Po raz kolejny trio Krzysztofa Herdzina - tym razem standard jazzowy Dolphin Dance. Kadr nagrania pozwala na podziwianie najwyższych umiejętności Konrada z najbliższej możliwej odległości. Nie zabrakło również miejsca na open solo (od około 10:39 minuty nagrania).

 

 

Akustyczne

Perkusja

PRZEGLĄD: Przydatne akcesoria perkusyjne na każdą kieszeń
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz