Topowy Wykon: Jerzy Piotrowski

Topowy Wykon: Jerzy Piotrowski

28 sierpnia 2020, 08:00

Bohater dzisiejszego odcinka miał swój udział przy nagraniach takich zespołów jak Kombi, formacji Krzysztofa Ścierańskiego czy Dżemu. Zapraszamy do obejrzenia filmów z udziałem Jerzego Piotrowskiego - niekwestionowanej legendy polskiej perkusji rockowej.

 [img:1]

 

1. Jerzy Piotrowski na Drum Fest 2018

W listopadzie 2018 roku na naszym kanale YouTube pojawiła się relacja z Drum Fest 2018. Chociaż poniższe wideo to tylko krótki fragment utworu, to w całej krasie pogazuje nietuzinkowe umiejętności Piotrowskiego - kawał świetnego, fusionowego grania.

 

 

2. Kombi - Nie ma zysku

Jerzy Piotrowski był członkiem zespołu Kombi w latach 80, czyli w złotym dla ich działalności okresie. Brzmienie perkusji elektronicznej, której używał Piotrowski w tamtym czasie już na zawsze zapisze się w historii - nie wspominając już o jej wyglądzie. 

 

 

3. SBB Budapest dobszóló Jerzy Piotrowski

SBB czyli Silesian Blues Band to polski zespół rockowy założony w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich. Piotrowski był jego członkiem w latach 1971–1994, a od 2014 ponownie zasilił jego szeregi. Solo wykonane przez niego podczas koncertu w węgierskim Budapeszcie jest niezwykle melodyjne oraz bogate w wiele ciekawych figur granych na tomach. Reakcja publiczności mówi sama za siebie.

 

 

4. SBB + Chris Potter

O klasie zespołu bardzo często świadczy kaliber gości zapraszanych do współpracy. Chris Potter to jeden z najbardziej uznanych saksofonistów na świecie, więc jego wspólny występ z formacją SBB na WSJD 2017 musiał być spektaklem najwyższych lotów. 

 

 

5. CZARNY PIES - Winder, Ścierański, Rzepa, Piotrowski, Kielak, Gałach

Muzyka bluesowa dla Jerzego Piotrowskiego nie jest niczym obcym i bardzo dobrze się w niej odnajduje. Dobrze zgrana sekcja rytmiczna jest podstawą każdego dobrze funkcjonującego zespołu, a Piotrowski i Ścierański są najlepszym przykładem takiej współpracy.

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Budżetowe instrumenty na start
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz