Topowy Wykon: Stewart Copeland

Topowy Wykon: Stewart Copeland

4 stycznia 2021, 09:00

Nasz dzisiejszy gość to idealny przykład, że sukces zespołu to nie tylko wokalista porywający tłumy - to przede wszystkim świetne partie perkusji. Chociaż Stewart Copeland kojarzony jest głównie z działalności w zespole The Police, nie oznacza, że jego muzyczna kariera ogranicza się tylko do występów w jednym zespole.

 

1. Clarke Copeland Band - Jazz à Sète 2012

Projekt Clarke Copeland Band to wydarzenie sygnowane nazwiskiem naszego dzisiejszego bohatera oraz świetnego gitarzysty basowego Stanleya Clarka. Zespół porusza się w klimatach z pogranicza jazzu oraz muzyki fusion, co pozwala ujrzeć Stewarta Copelanda w trochę innej stylistyce niż ta z The Police. Jak wyszło? Oceńcie sami ;)

 

 

2. The Police - Roxanne

Roxanne to jeden z najbardziej znanych utworów wykonywanych nie tylko przez The Police, ale także tych kiedykolwiek powstałych. Charakterystyczny rytm w refrenie z użyciem tomów wymyślony przez Stewarta w jest czymś, czego chcą nauczyć się perkusiści niezależnie od swoich umiejętności. Jeśli jeszcze nie opracowaliście tego utworu na zestawie, to nie ma na co czekać!

 

 

3. Stewart Copeland Lights Up the Orchestra - Ravenna Festival 2019 - Don't stand so close to me

Utwór Don't stand so close to me wykonywany pierwotnie przez zespół The Police podczas Ravenna Festiwal 2019 został zaprezentowany w zupełnie innej odsłonie. Copeland wraz z Lights Up the Orchestra dokonali orkiestracji tej kompozycji, nadając mu zupełnie inny charakter. Trzeba przyznać że główna melodia wykonywana przez instrumenty smyczkowe staje się zdecydowanie bardziej przestrzenna i kojarzona jest z bardziej filmową niż rockową stylistyką.

 

 

4. Stewart Copeland - Drum Solo

Będąc portalem perkusyjnym, nie możemy nie umieścić w zestawieniu solówki perkusyjnej. Ta konkretna została wykonana w jednym z amerykańskich programów telewizyjnych, co tylko potwierdza, jak wielkim szacunkiem cieszy się Copeland. Ciekawe, kiedy my doczekamy się naszych gwiazd perkusji w tego typu programach.

 

 

 

5. Happy Birthday Stewart Copeland!

Ostatni film traktować można jako swego rodzaju hołd skierowany w kierunku naszego gościa z okazji jego kolejnych urodzin. Jest to solówka wykonana podczas koncertu w brazylijskim Sao Paulo, która jest na tyle dla niego charakterystyczna, że dałoby się ją poznać nawet bez warstwy wideo. Chyba lepiej nie dało się podsumować tego odcinka.

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Nowy werbel od Tamy - Peter Erskine's Signature Jazz Snare Drum
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz