Supreme. Bardzo ciekawa nowość w ofercie Czarciego Kopyta

Supreme. Bardzo ciekawa nowość w ofercie Czarciego Kopyta

19 maja 2021, 13:14
Producent: Czarcie Kopyto

W perkusyjnym świecie nie funkcjonuje wiele polskich firm o międzynarodowej sławie. Jedną z tych nielicznych marek jest Czarcie Kopyto na którego sprzęcie grają najwięksi artyści, specjalizujący się głównie w mocniejszych brzmieniach. Niedawno zaprezentowali swój najnowszy produkt występujący pod nazwą Supreme.

 

[img:1]

 

Nowa odsłona produktu to nie tylko nowy design, ale jeszcze lepsze działanie. Dzięki grawerowanym podziałkom można szybko i bez problemu ustawić pożądany kąt bijaka, kąt nachylenia platformy oraz naciąg sprężyny i w razie potrzeby, szybko powrócić sprzęt do poprzednich ustawień.
 
Konstrukcja bijaków ma bardzo duże znaczenie w kontekście pracy samego urządzenia. Rozwiązanie łożyskowania obu bijaków na pojedynczej precyzyjnie szlifowanej i hartowanej osi zapewniło niespotykaną sztywność, stabilność i płynność ruchu obu bijaków oraz długoletnią eksploatację sprzętu bez awarii głównego łożyskowania. Jest to w 100% nowa, opatentowana konstrukcja, z regulacją kąta korpusu i zwartą konstrukcją tylnej części korpusu. Pozwala ustawiać bijak pod większym kątem bez ryzyka uderzenia bijaka w wierzch stopy perkusisty. 
 
 
 
 
Tzw. "memory lock" zapewnia nie tylko prawidłową instalację bijaka jeśli chodzi o głębokość osadzenia w uchwycie bijaka, ale także powtarzalny montaż kątowy. Dzięki jego zastosowaniu nie będzie konieczne żadne dodatkowe ustawianie bijaka po ponownym montażu w stopie. Oba bijaki oddalone są od osi symetrii bębna o tą samą odległość dzięki czemu, na obu z nich, możliwe jest uzyskanie identycznego brzmienia. 
 
[img:2]
 
 
Każda z platform pracuje na zdwojonym zestawie łożysk kulkowych co zapewnia dużą sztywność boczną i bezawaryjną, płynną pracę. Platformy frezowane są z jednego bloku aluminium a od spodu posiadają specjalne wybrania wykonane w celu zmniejszenia wagi. Zastosowano napęd bezpośredni tzw. „Direct Drive”, z trójpołożeniową regulacją długości, zaopatrzony w dwa masywne łożyska wysokoobrotowe gwarantujące płynne przeniesienie napędu oraz długoletnią bezawaryjną eksploatację.
 
[img:3]
 
 
Dzięki czteropunktowej regulacji przełożenia ruchu bijaka w stosunku do ruchu platformy, perkusista ma możliwość zmiany charakterystyki pracy stopy perkusyjnej. Solidna konstrukcja wałka zaopatrzonego w 8 łożysk odznacza się dużą sztywnością, bezawaryjną i niesamowicie płyną pracą oraz brakiem luzów na przegubach , dzięki temu ruch bijaka jest dokładnie odwzorowany i pozbawiony jakichkolwiek opóźnień.
 
 
[img:4]
 
 
Czarcie Kopyto to instrumenty muzyczne najwyższej klasy. Każdy egzemplarz posiada własny numer seryjny, a kupujący otrzymuje certyfikat oryginalności. Elementy wchodzące w skład zestawu to: Stopa perkusyjna, Skrzynia transprtowa tzw. hard case, Koszulka, Czapka, Smycz firmowa wraz z kluczem do strojenia oraz z dołączonym firmowym otwieraczem do butelek i kluczami imbusowymi do obsługi stopy, klucz do wymiany końcówek bijakowych, komplet dwóch dodatkowych wypukłych końcówek bijaka, zapasowe sprężyny czy zestaw rzepów samoprzylepnych.
Hardware Stopy

Gdzie kupić?

Czarcie Kopyto www.czarciekopyto.com

Dystrybucja w Polsce:

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości