Warsaw Summer Jazz Days gości formację Antonio Sancheza

Warsaw Summer Jazz Days gości formację Antonio Sancheza

7 czerwca 2021, 09:00

Antonio Sanchez to światowa czołówka jeśli chodzi o perkusję na świecie. Na początku lipca odwiedzi naszą stolicę ze swoim autorskim kwartetem. Muzyk znany m.in. ze współpracy z Patem Methenym oraz z filmu Birdman, wystąpi już 8 lipca na Warsaw Summer Jazz Days.

Podczas jubileuszowej 30 edycji festiwalu Warsaw Summer Jazz Days w warszawskim klubie Stodoła, na Dużej Scenie, zobaczymy doskonałego bębniarza, który poprowadzi swój zespół w składzie:

 

  • Donny McCaslin – saksofon tenorowy
  • Miguel Zenon – saksofon altowy
  • Scott Colley - bas

 

Bilety dostępne są pod adresem https://www.stodola.pl/en/events/warsaw-summer-jazz-days-135958.html. Ceny wejściówek zaczynają się od 130 zł i obejmują wstęp na 3 koncerty odbywające się tego samego dnia.

 

 

Antonio Sanchez jest uważany przez wielu krytyków i muzyków za jednego z najwybitniejszych perkusistów i kompozytorów swojego pokolenia. Urodzony w Mexico City 1 listopada 1971 r., zaczął grać na perkusji w wieku 5 lat i zaczął profesjonalnie występować jako nastolatek. Ukończył studia w klasie fortepianu klasycznego w Narodowym Konserwatorium w Meksyku, a w 1993 roku przeniósł się do Bostonu, aby zapisać się do Berklee College of Music i New England Conservatory. Ukończył studia 

Od czasu przeprowadzki do Nowego Jorku w 1999 roku Antonio stał się jednym z najbardziej poszukiwanych perkusistów na międzynarodowej scenie jazzowej. Jego gra znalazła się na ponad stu albumach, występował i nagrywał z największymi nazwiskami jazzu, w tym z Chickiem Coreą, Michaelem Breckerem, Charlie Hadenem, Garym Burtonem i Tootsem Thielmansem.

 

[img:1]

 

Regularnie współpracuje z jednymi z najwybitniejszych współczesnych muzyków jazzowych, takimi jak Joshua Redman, Chris Potter, Christian McBride, John Patitucci, Donny McCaslin, Danilo Perez, David Sanchez, Paquito D'Rivera, Kenny Werner, Marcus Roberts, Avishai Cohen, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Miguel Zenon, Scott Colley, Dave Samuels, Luciana Souza. W 2014 roku Sánchez skomponował muzykę do filmu Birdman.

Jest wspierany przez Yamaha Drums, Zildjian Cymbals, Remo Drumheads i LP Percussion.

 

[img:2]

 
Akustyczne

Perkusja

Warsztaty perkusjne on-line z Michałem Bryndalem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz