Nie żyje Wojciech Karolak. Legenda jazzu miała 82 lata

Nie żyje Wojciech Karolak. Legenda jazzu miała 82 lata

24 czerwca 2021, 12:13

To kolejna olbrzymia strata dla polskiej muzyki - w wieku 82 lat zmarł Wojciech Karolak, wirtuoz organów Hammonda, kompozytor i bandleader . 

W wieku 82 lat zmarł Wojciech Karolak, polski kompozytor, muzyk jazzowy, pianista i saksofonista altowy, a także wirtuoz organów Hammonda.Nazywany był najwybitniejszym organistą w historii polskiego jazzu. W 1958 roku zaczął współpracować z zespołem Jazz Believers, a w ciągu dwóch następnych lat był członkiem grupy The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego, ojca prezydenta Warszawy Rafała.Od 1961, już jako pianista, wszedł w skład zespołu Andrzeja Kurylewicza. Z kolei od 1963, razem z Janem Ptaszynem Wróblewskim współtworzył Polish Jazz Quartet.Między 1973 a 1978 rokiem grał na organach Hammonda w zespole Mainstream. W latach 80. występował w grupie Time Killers, a także współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim przy albumie "Tak! Tak!". Z kolei po transformacji ustrojowej nagrywał z Jarkiem Śmietaną. Muzyk odszedł w wieku 82 lat.  

HiFi

Dzięki Gibsonowi cofamy się do 1958 roku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz