Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]

1 lipca 2022, 13:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Apogee Electronics

Na targi NAMM 2022 firma Apogee przywiozła m.in. interfejs audio Symphony I/O MK II Thunderbolt z nową wersją oprogramowania Apogee Control 2. Najważniejszą cechą tegoż software’u jest przystosowanie go do obsługi wielokanałowego systemu dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, zdobywającego coraz większą popularność i wsparcie producentów profesjonalnego sprzętu dźwiękowego.

Symphony I/O Thunderbolt MK II w skrócie:

  • wielokanałowy interfejs audio z najwyższej jakości przetwornikami AC/CA Apogee
  • zaprojektowany do najnowocześniejszych studiów nagraniowych, mikserskich i masteringowych
  • współpraca z Pro Tools HD, Dante + Pro Tools HD lub Waves SoundGrid
  • Dzięki aktualizacji oprogramowania Apogee Contro 2 z łatwością zmiksujesz sesję w technologii Dolby Atmos, konfigurując 16 presetów monitorów
  • Cena i gdzie kupić 
  • Więcej o interfejsach audio

 

Zobacz jak łatwo miksować w Dolby Atmos dzięki Symphony I/O MK II

Włącz polskie napisy w Youtube

Apogee Symphony I/O Mk II: wejścia i wyjścia

Symphony I/O Mk II to wielokanałowy interfejs z najwyższej jakości przetwornikami AC/CA Apogee, obsługujący – w zależności od typu zainstalowanych modułów we/wy - do 32 wejść i wyjść analogowych, wyposażony w intuicyjnie działający ekran dotykowy i, opcjonalnie, światowej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe. Zaprojektowano go z myślą o pracy we w pełni profesjonalnych, najnowocześniejszych studiach nagraniowych, mikserskich i masteringowych – w każdym z nich Symphony I/O Mk II może stanowić trzon całej konfiguracji. Dzięki elastyczności w doborze typu kart we/wy Symphony I/O Mk II można przystosować do bezpośredniej współpracy z czterema różnymi platformami – Thunderbolt, Pro Tools HD, Dante + Pro Tools HD lub Waves SoundGrid.

[img:1]

[img:2]

Miksowanie Dolby Atmos i łatwa kontrola

Wracając jednak do kwestii obsługi Dolby Atmos… Jak mówi przedstawiciel Apogee, o ile sam system Atmos jest bardzo skomplikowany, to tworząc nowy soft dla Symphony firma skupiła się na jak najprostszej jego obsłudze. W rezultacie powstało rozwiązanie, które producent ochrzcił „Plug and Play Atmos”. Idea opiera się na presetach, określanych tu jako Monitor Workflow. Najprościej rzecz ujmując, są to snapshoty decydujące o sposobie komutacji sygnałów wejściowych – mogą one pochodzić z różnych źródeł, jak oprogramowanie DAW (producent wydaje się tu preferować Logic Pro), fizyczne wejścia interfejsu czy też wewnętrzne miksery – do wyjść głośnikowych.

[img:3]

[img:5]

W systemie mogą pracować maksymalnie 32 takie tory głośnikowe – co, jak już wspomniano, związane jest z zastosowaną konfiguracją modułów wejściowo-wyjściowych - zaś użytkownik może zdefiniować 16 presetów Monitor Workflow, przygotowując się na każdy scenariusz, od miksu stereo po Dolby Atmos 9.1.6. Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem interfejsu graficznego samego oprogramowania Apogee Control 2, ekranu dotykowego lub przy użyciu kontrolera zdalnego.

[img:4]

Cena i gdzie kupić Symphony I/O Mk 2

Cena Apogee Symphony Mk II zaczyna się od 3995 USD netto i jest uzależniona od konfiguracji od 12 / 16 / 24, aż po 32 wyjścia. Zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem Apogee w Polsce - firmą MBS. Tam najlepiej doradzą, która wersja sprawdzi się w Waszym systemie. 

[img:6]

 

Procesory dźwięku Interfejsy audio Pluginy, instrumenty, sample DAW Oprogramowanie i DAW Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Apogee Electronics Apogee Electronics apogeedigital.com

Dystrybucja w Polsce:

MBS Sp. z o.o.

adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa
Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości