Lake People - Wysokiej klasy urządzenia audio znad Jeziora Bodeńskiego

Lake People - Wysokiej klasy urządzenia audio znad Jeziora Bodeńskiego

12 czerwca 2023, 12:00
autor: Marek Korbecki
Dystrybucja: Audiostacja

Uczestnicząc w takich eventach, jak zorganizowany przez Audiostację Dealer Day 2023, można się osobiście przekonać o tym, że gdzieś „pod skórą” branży pro audio funkcjonuje wiele firm, o których za bardzo na rynku nie słychać, ale oferują one bardzo zaawansowane i wyrafinowane technologicznie rozwiązania i urządzenia, znajdujące zatrudnienie w studiach nagraniowych i telewizyjnych, jak również w rozgłośniach radiowych, by wymienić jedynie kilka przykładów. Tools, not toys”, czyli „Narzędzia, nie zabawki” – tak brzmi motto jednej z takich właśnie firm, czyli Lake People Electronics GmbH z Konstancji w Niemczech, założonej w roku 1986 przez Frieda Reima. A co ciekawego w ofercie tej firmy?

 

[img:2]

Wyrafinowane urządzenia studyjne

Jej pierwszy produkt, wzmacniacz słuchawkowy V6HP, trafił do sprzedaży w dwa lata później. Po kolejnych dwóch latach zaprezentowano pierwszy 20-bitowy, konsumencki konwerter analogowo-cyfrowo-analogowy. W roku 2008 powołano do życia markę Vioelectric, pod którą produkowane są m.in. wzmacniacze słuchawkowe hi-fi dla najbardziej wymagającej klienteli.

 

[img:3]

 

Wytwarzana pod jej sztandarem seria Nimbus to rodzina produktów high-endowych, oznaczonych jako „Ultimate Series”, czyli prezentujących najbardziej wyśrubowane parametry i właściwości, konstruowanych absolutnie bezkompromisowo (zapewne z pominięciem opinii księgowych w tym procesie) i składanych ręcznie w wytwórni w Niemczech. W roku 2020 natomiast przedsiębiorstwo Lake People stało się częścią grupy cma.audio. Nazwa firmy może być nieco myląca, kojarząc się z producentem m.in. wysokiej klasy procesorów głośnikowych Lake Processing, ale Lake People nie ma z tą marką nic wspólnego.

 

[img:4]

[img:5]

 

A cóż takiego oferują dziś „ludzie jeziora” (nazwa firmy zapewne wywodzi się od umiejscowienia Konstancji, na brzegu Jeziora Bodeńskiego)? No, trochę tego jest: wzmacniacze słuchawkowe, przedwzmacniacze mikrofonowe, sterowniki monitorowe, a także cyfrowe wzmacniacze dystrybucyjne czy interfejsy. Hasło, jakim się posługuje firma, pozwala domniemywać, że stawia ona na jakość i trwałość swoich produktów.

W świetle powyższego domyślacie się zapewne, że na Dealer Day 2023 pojawili się także przedstawiciele Lake People. I owszem, tak właśnie było, a poniższy akapit stanowić będzie jedynie króciutką zajawkę z prelekcji.

 

[img:1]

[img:7]

 

Michael Zirkel, bo tak brzmi nazwisko prelegenta, przedstawił zebranym historię firmy i najważniejsze kroki milowe, po czym przeszedł do omówienia rozwiązań stosowanych przez LP, bazując na przykładzie kontrolera monitorów MC100. Nie ma tu jednak tyle miejsca, aby powtórzyć treść całej prezentacji. Dość powiedzieć, że do skrzyneczki tej można podłączyć trzy pary monitorów plus subwoofer, a sygnały wejściowe mogą doń wchodzić przez dwie pary wejść symetrycznych XLR, stereofoniczną parę gniazd RCA, a także port USB-C. Sprzężony on jest z konwerterem C/A, obsługującym strumienie danych audio o próbkowaniu do 384 kHz i rozdzielczości 32-bitowej, a nawet DSD 256. Już samo to ostatnie zdanie świadczy o tym, że mamy do czynienia z urządzeniem na wskroś profesjonalnym. A to tylko jeden przykład produktu rzeczonej firmy.

Jeśli pobudziło to Waszą ciekawość, więcej informacji o ofercie Lake People czeka na Was na firmowej witrynie internetowej, a także u polskiego dystrybutora marki, czyli w firmie Audiostacja.

 

[img:6]
 
Przedwzmacniacze

Gdzie kupić?

Lake People Electronics Lake People Electronics www.lake-people.de

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki
ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości